YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cü profesör delilleri çöpe atarken görüntülendi
Erzurum'da FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen soruşturma kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Halil İbrahim Tanç'ın, gözaltına alınmadan önce delilleri yok etmeye çalıştığı görüntüler ortaya çıktı.
FETÖ'cü profesör delilleri çöpe atarken görüntülendi
07 Eylül 2016 / 22:49 Güncelleme: 07 Eylül 2016 / 22:52

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından örgütün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve suça karışanlar hakkında yasal işlemlerin yapılması amacıyla Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Başsavcılığın talimatı doğrultusunda Atatürk Üniversitesinde FETÖ ile bağlantılı kişileri saptamak üzere bazı akademisyenler ile çalışanların faaliyetlerini mercek altına aldı. 

Araştırmalar sonucu FETÖ ile bağlantısı olduğu belirlenen İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tanç, bir süre önce gözaltına alındı.

BİLGİSAYAR KASASINI EVİNE GÖTÜRMÜŞ 

Emniyete götürülen Tanç'ın fakültedeki çalışma odasında yapılan aramada bilgisayar kasasının yerinde olmadığı belirlendi.

Bu tespit üzerine üniversiteye ait güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, Tanç'ın odasındaki bilgisayar kasasını alarak evine götürdüğünü ve flash bellekleri de çöpe attığını tespit etti. 

Bunun üzerine Tanç'ın üniversite lojmanlarındaki evine giden ekipler, iş yerinden götürdüğü bilgisayar kasasına ulaştı. Ekipler, aynı bölgedeki çöp kutusunda da 3 flash bellek ele geçirdi.

Kasa ve flash bellekleri inceleyen polis, Tanç ile terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen arasındaki karşılıklı yazışmalar ve sohbet toplantılarında kullandığı değerlendirilen çeşitli belgeleri buldu. 

Tanç'ın gönderdiği mektuplarda Gülen'e iltifat ettiği, Gülen'in de kendisine teşekkür ettiği belirlendi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler