YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cü pilotların uçuş lisansları iptal ediliyor
FETÖ'cü pilotların uçuş lisansları iptal ediliyor
23 Temmuz 2016 17:15
Fetullah Terör Örgütü'yle ilişkili pilotların uçuş lisansları iptal edilmesine, lojmanlardan çıkarılmasına ve güvenlik şirketinde çalışmamalarına karar verildi

Resmi Gazete'nin dünkü (cumartesi) sayısında yayınlanan kararname FETÖ/PDY mensubu olan ya da ilişkisi bulunarak görevden el çektirilen pilotlarla ilgili yaptırımları da kapsıyor. Buna göre görevlerine son verilenlerin pilot lisansları iptal edilecek ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilecek. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacaklar.

Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin kanun hükmünde kararname Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.Kararnameyle birlikte milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) mensup olan veya ilişkisi belirlenen özel sağlık kurum ve kuruluşları, özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları, vakıf ve dernekler ile bunların iktisadi işletmeleri, vakıf yükseköğretim kurumları, sendika, federasyon ve konfederasyonlar, kapatıldı.

PİLOT LİSANSLARI İPTAL EDİLECEK

Kararname ile Fethullahçı terör örgütü ile ilişkileri belirlenerek görevden alınan pilotlarla ilgili yapılacak uygulamalara da açıklık getirildi. Buna göre, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu'nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilerek, bu maddeye göre görevlerine son verilenlerin silah ruhsatları ve pilot lisansları iptal edilecek. Bu kişiler, oturdukları kamu konutlarını veya vakıf lojmanlarını onbeş gün içinde tahliye edecekler. Kararnameyle bu kişilerin ayrıca özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olmaları da yasaklandı.

bu vatan hainlerinin...!!!
 // Muhafız
Bu vatan hainlerinin ve ayrıca ailelerininde derhal TC.vatandaşlığından çıkarılması ve Türkiye'de yaşamalarının önüne geçilmelidir,çünkü bunlar kendi öz vatanına ve milletine ihanet etmişlerdir,kendi milletine ihanet edenlerin yeri kendi milletinin içi değil,kimin adına maşalık yapıp vatana ihanet ettilerse onların yanı olmalıdır...!!!Bu vatana ihanet edenlerin tek bir cezası olmalıdır;O da sadece ve sadece İDAM OLMALIDIR...!!!...
23 Temmuz 2016 Cumartesi 22:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler