YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cü iş adamlarının mal varlıklarına el konuldu!
FETÖ'nün iş dünyasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 187 şüphelinin tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.
FETÖ'cü iş adamlarının mal varlıklarına el konuldu!
18 Ağustos 2016 / 12:20 Güncelleme: 18 Ağustos 2016 / 15:54

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınanların sayısı 65'e yükseldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün iş dünyasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunan şüphelilere yönelik çalışma devam ediyor. 

Bu kapsamda aralarında Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, babası Mustafa Şevki Kavurmacı, Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü ve Faruk Güllüoğlu Baklavaları'nın sahibi Faruk Güllü'nün de yer aldığı 65 kişi gözaltına alındı. 

Bu arada, operasyon sırasında Kavurmacı'nın ofisinde yapılan aramada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kitapları ve Gülen tarafından verilen plaket bulunduğu ve bunlara el konulduğu kaydedildi.

Soruşturma kapsamında diğer şüphelileri arama çalışmaları sürüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler