YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cü hakimden skandal itiraflar: Esrar etkisinde yazıyorum...
FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan idari hakim Safvan Beceren'in evinde çıkan günlükteki çarpıcı ifadeler ortaya çıktı.
FETÖ'cü hakimden skandal itiraflar: Esrar etkisinde yazıyorum...
15 Ağustos 2016 / 11:55 Güncelleme: 15 Ağustos 2016 / 11:57

İstanbul Vergi Mahkemesi Üyesi Hakim Safvan Beceren, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında tutuklandı.

Safvan Beceren 15 Ekim 2015 tarihinde HSYK’nın adli yargı kararnamesiyle Danıştay Tetkik Hâkimliği’nden İstanbul Vergi Mahkemesi Üyeliği’ne atanmıştı. FETÖ üyeliğinden tutuklanan Beceren’in ele geçen ajandasından uyuşturucu skandalı çıktı. 

Özel ajandasında günlük tutan Beceren’in, esrar ve içkinin etkisiyle yazdığı yazılarda skandal itiraflarda bulunduğu gözler önüne serildi. 

Hakim Safvan Beceren’in yazdıkları, FETÖ üyelerinin yalanla örülmüş hayatlarında nasıl batağa saplanabildiklerini göstermesi açısından çarpıcı bir örnek oluşturuyor. 

AKILLARA DURGUNLUK VEREN İFADELER!

Safvan Beceren’in 20.03.2011 tarihinde yazdığı, “Şu an esrar etkisinde yazıyorum” diye başlayan notlarında, “Bugün sayısız bira içtim.

 Paramla değil ısmarlama. Eve geldiğimde ev arkadaşım ve memleketten arkadaşı esrar sarıyorlardı. İçtik ve yazıyorum. Berk dedi ki ‘Yazı mı yazıyorsun?’, ‘Evet’ dedim. 

Neyse Big Lebovski’den konuştuk. Şu an salonda yer yatağında yazıyorum. O değil de birkaç hafta önce esrar aldığımda felsefeden konuşmuştum. Sosyolojik temellerden falan…” 

“Bugün Thales’e Nilay’ı sormaya gittim. Bana gülümsedi. Biramı resmen o getirdi. Neyse çok yoğunlardı, Özlem ile konuşamadım…”

“The Doors girince ben kendimi iyice kaybettim. Of çok fena kafa olduk. Saçma sapan konuşuyoruz. Şu an ‘The end’ çalıyor. F..ck, f..ck, f..ck ….. Yalnız olmak istemiyorum. Yalnızım. O…pu. Oysa ben sevdiğim kadınla kalmak istiyorum…”

NAMAZI BIRAKTIĞIMI SÖYLEMEK İSTİYORUM

“Anneme babama içtiğimi söylemek istiyorum. Sigara içtiğimi söylemek istiyorum. Esrar aldığımı, zina ettiğimi söylemek istiyorum. Namazı bıraktığımı söylemek istiyorum. 

Ama onları üzeceğimi biliyorum bunları söylersem. Bas küfürü. Aile demişken kardeşim erkek arkadaşı ile tanıştırdı geçen gün. Birkaç sene önce olsa ortalığı ayağa kaldırırdım. 

Şimdi ise…” gibi itiraflar dikkat çekiyor. FETÖ üyesi hakimin günlüğüne yazdığı notlarda, uyuşturucu ve içkinin pençesinde berbat bir bohem hayatı yaşadığı göze çarpıyor.


YENİ AKİT

resized_6ee84-249187aebasliksiz1.jpg

 // vatan sever
Allah bu devleti şehitler hürmetine şimdiye kadar gerçekten korumuş .Bu yazılanlar insanın kanını donduruyor....
15 Ağustos 2016 20:56
 // atak
Herifler tam haşhaşi ya,,böyle biri hakim olursa verdiği karara nasıl güveneceksin,,kişi önce kendini bilecek sonra adalet dağıtacak,,...
15 Ağustos 2016 14:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler