YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cü general 60 askeri bile bile ölüme yollamış
FETÖ generali Tuğgeneral Salih Kırhan'ın Mardin'in askeri bile bile ölüme gönderdiği ortaya çıktı. Kırhan, zırhlı araç yerine yaya olarak gönderdiği 60 askerin şehit olmasına sebep oldu.
FETÖ'cü  general 60 askeri bile bile ölüme yollamış
17 Ağustos 2016 / 12:05 Güncelleme: 17 Ağustos 2016 / 12:15

Bir dönem Nusaybin'deki terör operasyonlarını yürüten ve darbe girişiminden tutuklanan Tuğgeneral Salih Kırhan'ın o dönem askerleri bile bile ölüme gönderdiği tespit edildi.

Akşam'ın haberine göre, Mardin Nusaybin'de terör örgütü PKK’lılara yönelik yürütülen operasyonlarda FETÖ’nün darbe girişiminde rol oynayan ve tutuklanan Tuğgeneral Salih Kırhan’ın askerleri bile bile ölüme gönderdiği ortaya çıktı.

ZIRHLI ARAÇ YERİNE YAYA GÖNDERDİ

Sadece 2 ayda teröristlerin EYP ile tuzakladığı sokaklara zırhlı araçlar yerine Kırhan’ın emriyle yaya gönderen 60 asker şehit oldu. Bölgeden şikayetler artınca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın bölgede inceleme yapmasının ardından operasyonu Tunceli’den gelen Tuğgeneral Levent Ergün devraldı. 

Bu değişimin ardından yaklaşık 2 hafta sonra Nusaybin teröristlerden temizlendi.

GÖREVDEN ALININCA OPERASYONLAR KISA SÜREDE BİTTİ

Nusaybin'de hendek kazıp barikat kuran teröristlerin temizlenmesi için 14 Mart 2016’da başlayan ‘Atmaca 7’ operasyonunun ilk günlerinde, peş peşe kara haberler geldi. 

Kısa sürede 60 şehit verilmesi de eleştirilere neden oldu. Akar’ın incelemesinin ardından yapılan görev değişikliğiyle şehit sayısı azaldı, öldürülen terörist arttı ve 2 hafta içinde operasyonlar bitti.

ŞİKAYETLER BİTMEDİ

Kırhan’dan o dönem bir çok asker şikayetçi olmuştu. Hükümeti terörle mücadelede zayıf göstermeyi ve artan şehit cenazeleriyle toplumsal kavgayı körüklemeyi amaçlayan hain, darbe sonrası tutuklandı.

112-003.jpg

 // TUNAY
Hain mezarsız şeytan...
19 Ağustos 2016 13:09
 // ece
Yatacak yerin iz yok...
17 Ağustos 2016 21:56
 // Gülcan
Darağacına asıp hergün bir azasını kesip yavaş yavaş öldüreceksi n böyle şerefsizleri...
17 Ağustos 2016 19:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler