YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ, Zaman'ın İzmir binasını da boşalttı
FETÖ/PDY'nin yayın organı Zaman gazetesine kayyum atanan Zaman gazetesinde İstanbul'daki tesislerinin boşaltılmasının ardından İzmir'deki tesislerdeki malzemelerin de götürüldüğü ortaya çıktı.
FETÖ, Zaman'ın İzmir binasını da boşalttı
10 Mart 2016 / 08:28 Güncelleme: 10 Mart 2016 / 10:23

Kayyum atanan Zaman gazetesinin, İstanbul'dan sonra İzmir binasındaki bilgisayarlar da alındı, matbaa ve baskı makineleri sökülüp götürüldü

Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması'nın yayın organı olma suçlamasıyla geçen hafta kayyum atanan Zaman gazetesinin İstanbul'da bulunan tesislerinin ardından, İzmir'deki tesislerinin de boşaltıldığı ortaya çıktı. 

İstanbul'da olduğu gibi İzmir'de de bilgisayar sistemleri silindi. Mali kayıtların ve abonelerin bulunduğu bilgisayarlar da götürüldü. 

Matbaa ve baskı makineleri ise yerlerinden sökülerek götürüldü. Tüm bunlar, kayyum atanma kararından birkaç gün önce gerçekleşti. Örgütün yargı ayağındaki üyeleri tarafından UYAP'tan sızdırılan bilgilerle gerçekleştirildiği üzerinde duruluyor. 

ZAMAN'DA SON TABLO...
 
Sahte kimlik ve adreslerle hayali okuyucular yarattıkları ve bir kişiyi 500 defa abone gösterip tirajı yüksek tuttukları ortaya çıktı. 

Meydan, sonradan kayyum atanan CİHAN ve Irmak TV, el konmasın diye başka şirketlerde çıktı. 
Zaman'da kayyumdan bir gün önce tüm birim yöneticilerinin tazminatları ödendi. O yöneticiler Yarına Bakış'ta işe başladı.


SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler