YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ yandaşları 'Saklanın' mesajını aldı
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Gülen'in 'Saklanın' talimatıyla birlikte Mümtaz'er Türköne​​, Ahmet Turan Alkan​​, Mehmet Altan​​ ile Ali Bulaç​, önce sessizliğe gömüldü, ardından FETÖ karşıtı söylemlerde bulunmaya başladılar.
FETÖ yandaşları 'Saklanın' mesajını aldı
25 Temmuz 2016 / 21:16 Güncelleme: 25 Temmuz 2016 / 21:21

15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Fethullahçı Terör Örgütü'nün yandaş kalemleri dikkati çeken adımlar atıyor. Darbe girişiminin öncesinde kaleme aldıkları yazılar ve dile getirdikleri söylemlerle örgüte adeta toz kondurmayan Mümtaz'er Türköne, Ahmet Turan Alkan, Mehmet Altan ve Ali Bulaç'ın 15 Temmuz sonrası yaptıkları çok konuşulacak.

Darbe girişiminin hemen ardından Türkiye'de bir darbe girişimi olmamışcasına hareket eden ve yaşananlara ses çıkarmayan 4 yazar, örgütün elebaşı Fethullah Gülen'in yayınladığı video mesajdan sonra harekete geçti.

Pensilvanya'dan satır arası mesaj

Teröristbaşı Gülen'in 21 Temmuz'da Pensilvanya'dan yayınladığı mesajın satır arasında örgüt yandaşlarına açık bir talimat verildiği görülüyor. Gülen, "Allah'tan korkan insanların korkularına karşı kapılarını da kapamıştır, jaluzilerini de indirmiştir. Vicdan sahiplerinin böyle düşüneceğine inanıyorum" ifadeleriyle adeta 'saklanın' çağrısı yapıyor.

Dört yazar Gülen'in mesajını aldı

Darbe girişimine ilişkin tek bir laf etmeyen Mümtaz'er Türköne, Ahmet Turan Alkan, Mehmet Altan ve Ali Bulaç'ın söz konusu talimattan sonra harekete geçtiği görüldü. Dördü de eş zamanlı olarak FETÖ karşıtı yazılar kaleme aldı.

Mümtaz'er Türköne: Paralel darbe

Mümtaz'er Türköne, yaşananlar için 'darbecilik şerefsizliktir ve vatana ihanettir' tanımlaması yaptı. 'Ordu içinde paralel bir yapı var mı?' sorusunu gündeme taşıyan Türköne, "Devletin diğer birimlerinde olduğu gibi birden fazla kanun ve hiyerarşi düzeninin dışında yapılanma olduğu belli.

Halka kurşun sıkacak kadar ileri gitmek için paralel dünya görüşünün ötesinde öfke ve nefretin belirlediği bir ruh ikliminin paylaşılması gerekir" itirafını kaleme aldı.

Ahmet Turan Alkan: Yazı yazmayı terkediyorum

Ahmet Turan Alkan ise Gülen'in talimatını tam olarak yerine getirmek için yazarlığı bırakacak kadar ileri gitti. Alkan son yazısında, "En başta aşırı derecede yorulmuş zihnî selâmetim olmak üzere ailemin, yakınlarımın ve dostlarımın zihnî selâmeti nâmına siyasi yorum ve eleştiri ihtiva eder tarzda yazı yazmayı terkediyorum.

Eğer becerebilirsem ve fırsat bulursam bundan sonra sadece okumak ve belki edebî ve ilmî çeşnide şeyler yazmakla uğraşmayı ümid ediyorum" diyerek veda etti.

Mehmet Altan: Darbeciler FETÖ'cü

Mehmet Altan, FETÖ'nün cuntacı askerlerini direkt açık etti ve varlıklarını kabul etti. Altan, darbe girişiminden günler sonra "Darbecilerin önemli bir kısmının FETÖ'cü olduğu da anlaşılıyor" tespitini yapabildi.

Ali Bulaç: Somut emareler var

Ali Bulaç, 'Fethullah Gülen grubu'nun bu girişimin içinde olduğuna dair somut emarelerin olduğunu ifade etti. Bulaç, 'Amerikan destekli darbe' tabirini de kullandı.

 

YENİŞAFAK

 // Alp Bilge
Bunlar usta yalancı.Bunlarda hedefe giden her yol mübah! Yahudileşmiş kişiliklerini yansıtıyorlar! Hadi intikam almayalım diyelim ( ki katlı vacip tipler ) hiç olmazsa bunlarla ödeşmek şart.Canları cehenneme!...
26 Temmuz 2016 00:36
Mesajımız Var...!!!
 // Muhafız
Vatan haini Fetö'cülere mesajımız var duyrulur;çok taptığınız Fetoşunuz ne yazık ki 22 Ağustos 2016 tarihinde Tahtalı köye Muhtar olarak tayini çıkacaktır,Muhtarlığını şimdiden kutlayabilirsiniz...!!!Vakti gelince lütfen kutlamaları uzun tutmayınız,çok güvendiğiniz değil A.B.D.bile nafile,Pensilvanya'nız ne yazık ki Halepçe'den beter olacak,o vatan hainini orada Hardal gazıyla boğulup,leşini bile alamayacaklar...!!!bütün vatan hainlerine itinayla mesajımız duyrulur...!!!...
25 Temmuz 2016 Pazartesi 22:18
 // Muhafız
Bu aklı sıra kendini gizlemeye çalışan bu vatan hainlerin söylemlerine sakın inanmayın ,derhal bu vatan hainlerini içeri tıkın...!!!...
25 Temmuz 2016 21:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler