YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ ve İsrail Hakan Fidan'ı sevmiyor çünkü...
FETÖ’ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla tutuklanan iş adamları ile ilgili iddianamede Erdoğan’ın FETÖ hastanesindeki ameliyatına Hakan Fidan’ın engel olduğu belirtilerek “Fidan, cemaat tarafından sevilmeyen adamdı” denildi
FETÖ ve İsrail Hakan Fidan'ı sevmiyor çünkü...
02 Eylül 2016 / 12:00 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 12:35

İzmir’de, FETÖ’ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla tutuklanan işa damları Emir Ağbaş ve Mehmet Çelikarslan ile tutuksuz olan şirket çalışanlarından Selâmi Başaran hakkında 5-10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamede, FETÖ’nün askerî, yargı, mülkiye ve istihbarat birimlerinde etkin konuma gelip devleti “esir” alacak bir pozisyonda bulunmasının dış güçlerin desteği olmadan gerçekleşemeyeceği ifade edildi.

Örgüt üyelerinin kod isimler kullandığı kaydedilen iddianamede, her meslek grubuna ‘imam’ tayin edilmesi, bu imamlar aracılığıyla üyeler arasında iletişim kurulması, hücre şeklinde örgütlenen yapıda bir hücrenin çökmesi halinde diğerlerine ulaşılamaması gibi tespitler sebebiyle FETÖ’nün ‘dinî duygularla kurulmuş bir yapı’ söylemlerinin gerçeğe aykırı olduğu belirtildi.

KORKU İMPARATORLUĞU

Örgütün son yıllarda âdeta bir ‘korku imparatorluğu’ oluşturmayı başardığı yönünde bulguların olduğunu da belirtilen iddianamede, “FETÖ/PDY’nin, kendisinden olmayanlara karşı kullandığı çok sayıda illegal yöntem olup, bunlar şahsın işinden, ailevi yaşantısına, kişisel zaaflarından, toplumsal konumuna göre şekillenmekte ve çeşitlilik göstermektedir.

Bazı yasa dışı yöntemler vardır ki bunlar söz konusu şahsı hem maddeten hem de manen bitirmeye, yok etmeye yönelik eylemlerdir” denildi. İddianamede, örgütün tehditler ve şantajla büyük miktarlarda himmet ödetildiği veya iş yaptırıldığı anlatıldı.

“FİDAN SEVİLMEYEN ADAMDI”

İddianamede; bazı üst düzey devlet görevlilerinin örgüt tarafından sevilmediği, bunların başında da MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın geldiği belirtilirken Erdoğan’ın ameliyatı ile ilgili olarak da şu iddialara yer verildi:

“Hakan Fidan’ın yerine cemaatten olan emniyet kökenli R.’yi getirerek dış güçlerin ve paralel yapının hedefleri doğrultusunda hizmet ettirmek isteniyordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan rahatsızlandığı zaman cemaate ait bir hastaneye yatırıldığını duyan Hakan Fidan, hızlı bir şekilde hastaneye yetişip ameliyata mâni olmuş ve yapmak istedikleri tehlikeli sonuca engel olmuştur. Bu sebeple başta İsrail ve cemaat tarafından Fidan sevilmeyen bir şahsiyet olmuştur.”

 

TÜRKİYE GAZETESİ

FETÖCÜ B ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI
 // NAMIK ÖZ
İÇİŞLERİ BAKANINA SÖYLEYEYDİNİZ GEREKENİ YAPIN ARKANIZDAYIM,B ŞEHİR B BAŞKANLARI İÇERİSİNDE BİRANÖNCEGÖREVDEN AYRILMASI GEREKEN BAŞKAN AĞBİLER VAR BUNLAR SAĞLIKSEBEPLERİNİ BAHANE EDİPGÖREVDEN AYRILMIYORLAR İSE DERHAL GÖREVDEN ALINMALIDIRLAR....
02 Eylül 2016 Cuma 17:47
ETİKMİDİR?
 // KASTAMONULU
İÇİŞLERİ BAKANININ GÖREVDEN ALINDIGINI RADYODAN HABER DİNLERKEN ÖGRENMESİ ETİK DEGİL....
02 Eylül 2016 Cuma 17:27
 // Ömer
inşallah bir vefasızliği kurban gitmez yiğit insan....
02 Eylül 2016 15:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler