YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ suikast için IŞİD'den yardım istedi
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından örgütün, Erdoğan'a yakın birisine suikast düzenlenmesi amacıyla IŞİD'den yardım istendiği belirlendi
FETÖ suikast için IŞİD'den yardım istedi
13 Ağustos 2016 / 08:14 Güncelleme: 13 Ağustos 2016 / 08:15

FETÖ’nün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir yakınına suikast düzenlenmesi amacıyla IŞİD’den yardım aldığı belirlendi. 

Bu amaçla, bir FETÖ üyesinin, Suriye Tel Abyad’da iki IŞİD’li ile görüştüğü bilgisine ulaşan Emniyet Genel Müdürlüğü, birimlerine uyarı yazısı gönderdi. 

TSK’daki FETÖ üyesi askerlerin başarısız darbe girişimi sonrasında Başbakan Binali Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “henüz tehlikenin bitmediği” açıklamaları çerçevesinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi birimlerine önemli bir uyarı yazısı gönderdiği ortaya çıktı. 

15 Temmuz’un ardından hem Başbakan Yıldırım liderlerle yaptığı görüşmelerde, hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya dönüşünde uçaktaki açıklamalarında FETÖ’nün eylem sürecinin devam ettiğine dikkati çekmişti. 

SURİYE'DE IŞİD'LE GÖRÜŞTÜLER

Milliyet’in aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Ağustos’ta ilgili birimlerine önemli bir eylem uyarısı yazısı gönderdi. FETÖ’nün eylemlilik süreciyle ilgili gönderilen yazıda, FETÖ bağlantılı bir kişinin Suriye Tel Abyad’da iki IŞİD’liyle görüşme yaptığı bilgine yer verildi.

Söz konusu FETÖ üyesinin Tel Abyad’da 8 Ağustos’ta Mutenna Abdülrezzak Al Ali ve İbrahim Al Hasan’la görüştüğü belirtilen yazıda, görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bir kişiye yönelik “susturucu” ile suikast ve İstanbul’da sabotaj/intihar eylemlerinin gündeme geldiği kaydedildi. 

EYLEM KARŞILIĞINDA IŞİD'E MADDİ YARDIM

Yazıda, eylem amacıyla 9 Ağustos’ta Şanlıurfa’dan sağlanan 6 susturucunun Ankara’ya gönderildiği ve eylemlerde Kürt kökenli 4 kadının kullanılmasının planlandığı açıklandı. Yazıda, FETÖ bağlantılı kişinin, eylem karşılığında IŞİD mensuplarına maddi yardımda bulunduğu bilgisi verildi.

EMNİYET, İL MÜDÜRLÜKLERİNİ UYARDI

Bu bilgilerin elde edilmesi sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı başta olmak üzere il emniyet müdürlüklerini uyardı. 

Yazının il emniyet müdürlüklerine ulaşmasıyla birlikte, Ankara Emniyeti de alarma geçti. Emniyet tüm kendi birimlerine “gizliliğe azami düzeyde riayet edilmesi” talimatını verdi. 

Ankara Emniyeti’nin yazısında, eylem yapılması olası kişilere yönelik alınan önlemlerin gözden geçirilmesi istendi. 


MİLLİYET

Yardım
 // Nezir
Şu yalan Dünya'da yardımın çok çeşidini gördük,duyduk ama suikast yardımını ben ilk defa duyuyorum. Bunu kim yapıyor, kimilerine göre din adamı, ben o nu din adamı olarak görenlere diyorum ki beyefendi sen lütfen şu dinini imanını bir gözden geçiriver....
13 Ağustos 2016 Cumartesi 14:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler