YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ savcısı mektubunda pişmanlığını dile getirdi
Balyoz Planı davasının savcısı Hüseyin Kaplan Metro Holding Onursal Başkanı olan eniştesi Galip Öztürk'e yazdığı mektupta pişmanlığını dile getirdi
FETÖ savcısı mektubunda pişmanlığını dile getirdi
26 Temmuz 2016 / 02:00 Güncelleme: 26 Temmuz 2016 / 02:06

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aranan Balyoz Planı davasının savcısı Hüseyin Kaplan, eniştesi Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk'e mektup yazarak, pişmanlığını dile getirdi.

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin devam eden soruşturmada hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Balyoz Planı davasının duruşma savcısı Hüseyin Kaplan, Galip Öztük'e el yazısıyla bir mektup yazdı.

Mektubu "kaçak bir terörist" olarak yazdığını belirterek pişman olduğunu ifade eden Kaplan, ailesi için Öztürk'ten yardım istedi.

Hüseyin Kaplan'ın mektubu şöyle:

"Sevgili Galip abi,

Zamanın sizi haklı çıkarmasının derin üzüntüsü içerisinde bu mektubu kaçak bir 'terörist' olarak yazıyorum. Bana bir gün 'tutuklanacaksın' dediğinde işin bu mecralara geleceğini hiç düşünmemiştim. Ben hep insanlara inandım. En son halkına ve polisine kurşun sıkan bir yapıyla birlikte olmak gibi bir suçlamayla kaçıyorum. Size muhalif düşüncelerim olsa da böyle bir yapıyla ne maddi ne manevi bir bağım olamaz. Reddediyorum. Olsaydı sonlandırırdım. İnsanlığa, millete hele kendi milletine haince kıyan böyle bir olayı tasvip etmem ancak insanlıktan çıkmama bağlıdır. İnsanlıktan çıkmadım ve çıkmamakta azimliyim.

Geçmişte girmiş olduğum davalardan dolayı hakkımda işlem yapılsaydı bir şey demezdim. Ancak böyle hain bir yapıyla anılmak damarlarımı donduruyor. Kabul edemiyorum.

Galip abi, benim insanlara bakışımı en iyi siz bilirsiniz. Çünkü en zor anınızda ve benim kısmen 'güçlü' göründüğüm bir zamanı yaşadınız. Hala aynı yer ve konumdayım.

Abi kendimi artık bir 'ölü' olarak kabul ediyorum. Sizden istirhamım benim varsa kusurlarımı unutarak, çocuklarıma sahip çıkmanızdır. En azından okul dönemlerinde destek olmanızdır. Bu yazıyı utanarak, sıkılarak ve mahcubiyetle yazıyorum. Ama sizin zorda kalanlara sırtınızı dönmeyen bir yapınız olduğunu biliyorum. Yeğenleriniz olan kızlarımı ve kuzeniniz olan eşimi önce Allah'a, sonra size emanet ediyorum. Hakkını helal et. Sevgi ve hürmetlerimi istirham ederim. Enişteniz Hüseyin Kaplan."

 // Ferdi
Keşke sizlere ve sizin gibilere bir şans daha verilse diyecem lakin devletin bekası herşeyin üstünde. Devlet bugün acırsa yarın acınacak duruma düşer. Bu işler pişmanlığı kabul etmez....
27 Temmuz 2016 08:40
SONUÇ OLARAK
 // CEM
Sonuçta bu Fetö ye inanıp kendisini Allah yolunda hizmette olduğunu sanan gariban saf vatandaşlarımız ABD ye ve onun emperyalist çıkarlarına hizmet etmiş bulunuyor.Bilerek veya bilmeyerek.Kalplerde olanı Allah bilir.Bu durumda kandırılan bu vatandaşlarımızın tövbe ederek ehli sünnet olarak hayatlarına devam etmeleri gerekir.Çünkü bu işe kan bulaştı...
26 Temmuz 2016 Salı 13:07
 // Rasim DUMAN
Evet, bir kiymetli kardesimin de bana ihtar ettigi gibi, "ameller niyetlere goredir" fermani mucibince, biz de kimsenin niyetini okumuyoruz. Esasen boyle birseyi yapmak, ne haddimiz, ne de hakkimiz. Hakiki bir nedamet ile pisman oldu ise, ben hakkimi helal ederim. ALLAH (C.C.) kimsenin ayagini kaydirmasin. Uzulmemek acimamak elde degil....
26 Temmuz 2016 08:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler