YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ okul birincisi Diclehan'ın hayallerini yıktı
FETÖ terör örgütü, Kütahya'da yaşayan 17 yaşındaki Diclehan Kaynak'ın pilot olma hayalini yıktı.
FETÖ okul birincisi Diclehan'ın hayallerini yıktı
10 Ağustos 2016 / 00:30 Güncelleme: 10 Ağustos 2016 / 00:20

Kütahya Kılıçaslan Lisesi'ni birincilikte bitiren Diclehan Kaynak, çocukluk hayali olan pilotluk mesleği için Hava Harp Okulu sınavlarına girdi. Kaynak, 11 Temmuz 2016 günü yapılan sağlık, kişilik, psikomotor ve spor sınavlarında birinci olduktan sonra sözlü mülakata çağrıldı.

Diclehan Kaynak, mülakatta hiçbir gerekçe gösterilmeden elendi. Elendiğini öğrenince dünyası kararan Kaynak, Kütahya'ya geri döndü. Diclehan Kaynak, "Ben lisede başarılı olduğum için 'Ablalar' diye tabir edilen kadınlar sürekli bizim eve gelerek beni en iyi okullara yerleştireceklerini söylerlerdi. Buna ben ve ailem izin vermemişti. Hatta annem bu kadınları defalarca evden kovmuştu.

Sınavdan 5-6 gün sonra beni sözlüden eleyen Albay Fethi Alpay'ı televizyonlarda darbeden gözaltına alındığını ve daha sonra tutuklandığı görünce şaşkına döndüm ve neden dolayı elendiğimi öğrenmiş oldum. Benim hayallerimi FETÖ terör örgütü yıktı. Bu durumu BİMER'e yazılı olarak ilettim ve darbeci Albay'dan şikayetçi oldum" dedi.

Diclehan Kaynak'ın annesi Serpil Kaynak da (39), eşi Servet Kaynak'ın şuan Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Müdürü olduğunu ve Ergenekon'dan 33 ay hapis yattığını dile getirdi. Serpil Kaynak, "Okul birincisi olan kızımın pilotluk hayalini darbeci FETÖ'cüler yıktı. Yıllarca ben ve eşim FETÖ'cülerle mücadele ettik. FETÖ'nün son mağduru da kızım oldu. Kızım hiçbir gerekçe gösterilmeden sözlü sınavdan elendi. Tek sebebi FETÖ'cü olmamak. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız" diye konuştu.

 

İHA

 // Erol
Kimin hayallerini yıkmadıki. Evladı anaya babaya düşman etti . Yuvalar dağıttı. Saf garip insanları din duyguları üzerinden sömürdü. Topladıkları kurban burs ve himmetlerle içki zina partileri düzenlediler. Dinler arası diyalog deyip içki sofrasında haşa kuran okudular. Yaptılarda yaptılar. Çünkü başlarındaki deccaldi. Deccali mehdi diye insanlara yutturmaya kalktılar....
10 Ağustos 2016 10:49
 // akif
Bana göre son on yıl içinde sınav mülakat komisyonunda görev almış kişiler aynı göreve getirilmese iyi olur...
10 Ağustos 2016 10:29
 // arif
Gerek sınavlarda gerekse mülakatlarda yüzde yüz kendinden olanlar kazandırılmaz.Düşünsenize tüm dersanelerin müşterek yaptığı sınavlarda il ve ilçe birincisi olanlar ortada kalırsa sınav süphesi olur diye artı mülakatlarda siyasilerden ve bürokrasiden gelecek tavassutlara en az yüzde yirmi bir kontenjan mecburen bırakılır...
10 Ağustos 2016 10:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler