YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ o kuruma neden giremedi?
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar FETÖ'nün Diyanet İşleri Başkanlığı'nda neden örgütlenemediğini açıkladı.
FETÖ o kuruma neden giremedi?
09 Aralık 2015 / 08:10 Güncelleme: 09 Aralık 2015 / 08:26

Kanal A da yayınlanan ve Fatin Dagıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına katılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar FETÖ'nün Diyanet İşleri Başkanlığı'nda neden örgütlenemediğini açıkladı. 

Bayraktutar "Diyanet İşleri Başkanı'nın ve kadrosunun buna musammaha etmediğini söyleyelim. Bu hakkı da teslim edelim. Sayın Görmez'in Diyanet İşleri Başkanı ve ekibinin böyle bir üst kademe konusundaki yapılanmalarına müsade edilmemiştir bu hakkı da teslim edelim" şeklinde konuştu.

İşte Mehmet Bayraktutar'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda ne hikmetse bu başkanlığa bu ülke için iyi niyet beslemeyenler, besleyemeyenler Diyanet İşleri Başkanlığı'nda pek yapılanamıyorlar bende bu sırrı anlamadım yani pek etkili olamıyorlar. Bugünkü Diyanet İşleri Başkanı'nın ve kadrosunun buna musammaha etmediğini söyleyelim. Bu hakkı da teslim edelim. Sayın Görmez'in Diyanet İşleri Başkanı ve ekibinin böyle bir üst kademe konusundaki yapılanmalarına müsade edilmemiştir bu hakkı da teslim edelim. 

İMAM HATİPTEN YETİŞENLER TERÖR SEMPATİZANI OLMADI

Etkili olamadılar varsa da biz duymadık. Etkili olamadılar çünkü bu camia imam hatip camiası bu milletin özüdür. Hiçbir art niyeti olmayan bu miletin de kasko sigortasıdır. İmam hatip liseleri Allah'ın bir hikmeti, ben diğer liseleri de ayırmıyorum o da yanlış anlaşılmasın diğer okullarda bizimdir.  Ama özellikle imam hatip liseleri'nde yetişen arkadaşlarımız hiçbir zaman hiçbir terör örgütünün üyesi, müdavimi, sempatizanı olmadı. Sadece geçmişler içerisinde örgüt ve bu camia içerisinde bulunmuşsa sadece islam ve muhabbet aşkıyla düşüncesiyle hizmet aşkıyla orda bulunmuşlardır. Gerçekleri anlayanlar zaten hepsi tek tek geri dönüyor.   

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK 

inanmıyorum
 // zülfikar
nasıl örgütlenemedi ya? alası var. ...
09 Aralık 2015 Çarşamba 16:20
 // hasan
Sıkmayın sayın sendika başkanı en güzel yapılanma diyanette araştırın.heralde siz diyanetteki fetöcülerin avukatlığını yapıyorsunuz...
09 Aralık 2015 15:50
 // azad
Kusura bakmayın Başbakan ve cumhurbaşkanının kulakları çınlasın yüksekova Müftüsü Gülenden daha gülencidir...
09 Aralık 2015 12:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler