YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ kuruluşu kurban bağışlarını FETÖ'ye aktarmış!
FETÖ kuruluşu kurban bağışlarını FETÖ'ye aktarmış!
27 Eylül 2016 07:43
FETÖ'nün yardım derneği Kimse Yok Mu'nun vatandaşlardan yardım için topladığı paraların örgüte aktardığı ve yurt içinde kesilmesi vaadedilen kurbanların da kesilmediği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün yardım derneği Kimse Yok Mu bünyesinde yurtdışına yapılacağı vaadi ile toplanan bazı yardım paralarının amaç dışı kullanılıp FETÖ'ye aktarıldığı ve bağışlanan kurbanların kesilmediği tespiti üzerine operasyon başlatıldı.

MASAK ve Mülkiye Müfettişlerinın tespiti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde operasyon için düğmeye basıldı.

121 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süredir sürdürülen özenli tahkikat çerçevesinde Savcılığın 121 şüpheli hakkında verdiği gözaltı ve arama kararını yerine getirmek üzere yaklaşık 500 polisle harekete geçti.

Aralarında Dernek Başkanı İsmail Cingöz'ün de bulunduğu şüphelilerin adreslerine baskın yapıldı. Adreslerde gözaltı bir arama kararı uygulandı. 

İstanbul'un da aralarında bulunduğu 18 ili kapsayan operasyonda Kimse Yok Mu Derneği yönetim kurulu üyeleri, dernek çalışanları ve bazı gönüllüler gözaltına listesinde bulunuyor.

KURBAN PARALARI FETÖ'YE AKTARILDI

Yapılan tespitlere göre, dernek Afrika ve Somali ile bazı ülkeler için için yaptığını iddia ettiği 9.4 milyon dolar ve 25 milyon TL kalıcı yardımı yerine getirmedi. Ayrıca yurt içinde kesilmesi vaadedilen kurbanlar da kesilmedi. 

BAĞIŞ PARALARI ABD'DEKİ SİYASİLERE BAĞIŞ OLARAK GÖNDERİLDİ

Bu paralar FETÖ'ye aktarıldı. Dernek bu sebeple 2,5 milyon lira zarara uğratıldı. Bağış paralarının bir bölümünün ABD'deki siyasilere bağış olarak gönderildiği belirlendi.

121 şüpheliye aralarında 'silahlı terör örgütü'nü yönetmek ve üye olmak', 'terörizmin finansmanı', 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'zimmet'in de bulunduğu 7 ayrı suçlama yöneltiliyor.


SABAH

 // Engin
Hani derlerya parayla imanın kimde olduğu beli olmaz paranın kimde olduğu beli fetocularda ama iman kul hakı ?...
29 Eylül 2016 10:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler