YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ firarisi komutan NATO toplantısına katılmış!
ABD'den sığınma talep eden FETÖ firarisi Tümamiral Mustafa Uğurlu'nun, 26 Temmuz'da NATO toplantısına katıldığı ortaya çıktı.
FETÖ firarisi komutan NATO toplantısına katılmış!
11 Ağustos 2016 / 18:25 Güncelleme: 11 Ağustos 2016 / 18:24

15 Temmuz'da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen hain darbe kalkışmasına yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan, 27 Temmuz'daki OHAL kararnamesi ile TSK'dan ihraç edilen Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu'nun 26 Temmuz'daki NATO toplantısına katıldığı ortaya çıktı.

NATO'nun internet sitesinde yer alan ve 28 Temmuz 2016'da yayınlanan NATO Endüstriyel Danışma Grubu'nun çalışma toplantısına ilişkin bir haberde, toplantıda yer alan isimler arasında Mustafa Zeki Uğurlu'nun fotoğrafı da yer aldı.

Fotoğraf altı yazıda ise Uğurlu'nun 26 Temmuz'da Nortfolk'ta gerçekleştirilen toplantıya katıldığı ifadeleri yer alıyor.

rs1-754.jpg

ABD'DEN SIĞINMA TALEP ETMİŞTİ

10 Ağustos tarihli Anadolu Ajansı haberinde İzmir’de FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturmada hakkında yakalama emri çıkartılan ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihracına karar verilen eski Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu'nun, ABD’den sığınma talep ettiği belirtilmişti.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre ABD'nin Virginia eyaletindeki NATO karargahında görevli Uğurlu, darbe girişiminin ardından Türkiye'ye dönmeyerek Amerikan makamlarından sığınma istemişti.

Norfolk'taki NATO üssünde görev yapan firari Uğurlu'nun 22 Temmuz'da görev yerinden ayrıldığı, bir daha kendisinden haber alınamadığı öğrenilmişti.

r2-011.jpg

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato, "İzmir'deki askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin inceleme ve elde edilen belgeler doğrultusunda "FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki yapılanması"na yönelik soruşturma başlatmıştı.

Aralarında Fetullah Gülen ve FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı 24 kişi hakkında gözaltı kararı veren Bato, 2'si amiral 6 muvazzaf askerin de savcılığa getirilmesi için Genelkurmay Başkanlığına talimat göndermişti. Bu çerçevede hakkında yakalama kararı çıkarılan Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu’nun ifadesi alınamamıştı.

 

 // Ömer
dünya hakimiyetinde yahudi rolü absrtıcısı S.yıldız ın dikkatine; ısrail bu ihanetin neredesinde? Peçete ve iççamaşırcı meraklısı yıllanmış fetocularla meseleyi başka bir yöne yönlendirme gayretindeki medya grubuna dikkat....
11 Ağustos 2016 18:32
Şimdi bunu da teslim etmezler..!
 // vatandaş
Tuğ general(amiral) rütbesine kadar yetiştir. savunmamızı teslim et, o kadar fakirin fukaranın parasıyla maaşını ver, sen git senelerce FETÖ ye hizmet et, yakalanacağını anlayınca da USA ya iltica et, onlarla fotoğraf çektir.. Emrinize amadeyim de.. Ehhh bunun bir de mahkem-i kübrası var. bakalım orada nereye iltica edeceksin.....
11 Ağustos 2016 Perşembe 18:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler