YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ emniyet ve askeriyeden sonra buraya da sızmış!
FETÖ emniyet ve askeriyeden sonra buraya da sızmış!
31 Ağustos 2016 11:50
Fetullahçı Terör Örgütü'nün emniyet ve kışladan sonra özel güvenlik sektöründe de yuvalandığı ortaya çıktı. Güvenlik Federasyonu Başkanı Bülent Perut, "300 bin aktif güvenlikçinin yüzde 60'ı FETÖ'cü" dedi.

Darbe girişiminin ardından kurumlarda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) temizliği yapılırken silah taşıma yetkisine sahip başka bir birim olan özel güvenlik sektörüne yönelik bir çalışma yapılmadı.

1 milyonun üzerinde özel güvenlik görevlisinin bulunduğu sektörde halen 300 bini aktif görevlinin faaliyet gösterdiği ve bunun da yüzde 60'ının FETÖ üyesi olduğu iddia edildi. FETÖ'nün darbe öncesi sektöre giren şirketleri kontrol ettiği ve yandaşlarına ruhsat verildiği öne sürüldü.

SEKTÖRDE ÇALIŞAN SAYISI HIZLICA 1 MİLYONA ÇIKTI

Emniyet müdürleri 10 Haziran 2004'te "Polis, özel güvenlik hizmeti verdiği için gerçek işlerini yapamıyor" gerekçesiyle 5188 Sayılı yasayı çıkarttırmıştı. Bu yasayla spor karşılaşmaları ve diğer kamuya açık etkinliklerin güvenliği polisten alınarak özel güvenlik şirketlerine verildi. Böylece sektörde çalışan sayısı hızla 1 milyona kadar çıktı.

TEHLİKE ÇOK BÜYÜK

Sabah'ın haberine göre, Tüm Özel Güvenlik Dernekleri Federasyonu Başkanı Bülent Perut, özel güvenlik sektöründeki FETÖ'cü yapılanmaya dair henüz bir çalışma yapılmadığını ve 300 bin aktif güvenlik görevlisinin yüzde 60'nın FETÖ'cü olduğunu iddia etti. Şu ana kadar sadece Sakarya'da bir şirketin FETÖ'cü olduğu için kapatıldığını ve sahibinin gözaltına alındığını söyleyen Perut, bu alanda bir an önce araştırma yapılması gerektiğini belirtti. Perut, "Bizim sektöre yönelik bir çalışma yapılması gerekiyor. Özel güvenlik alanında FETÖ yapılanması sanıldığından da çok yüksek seviyede" diye konuştu.

DARBEYE KARŞI ÖNLEM ALIYORUZ

FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından sektördeki güvenlik derecesinin üst seviyeye çıkarıldığını anlatan Perut, "Sektörde izinler iptal edildi, takviye personel sağlandı. Özellikle elektronik güvenlik sistemleri güçlendiriliyor. 10 bin özel güvenlik görevlisi olası bir darbeye karşı teyakkuzda. İletişim ağları kuruldu" diye konuştu.

Perut, özellikle kamu kurumlarını koruyan ve halka açık alanlardaki organizasyonlarda görevli özel güvenlik şirketlerinin kontrolden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Perut, "Özel güvenlik şirketi görünümündeki hainlerle, özel güvenlik görevlisi üniforması giyip FETÖ'cülere yardım eden hainleri de en kısa sürede ayıklayıp hak ettikleri yere göndereceğiz" dedi.

işgal edilecektik de bunu millete anlatın.
 // hursit dilaver
özel guvenlikçilerin, ÖZELLİKLE MİLLİYETÇİ, MUKADDESATÇI, DİNİNE, MİLLETİNE BAĞLI bilegi kuvvetli GENÇLERDEN ,YANİ ULKUCULERDEN ÖLMASI LAZIM.buna uygun ölmayanlar elenmeli.yarın karşınıza FETÖ diye çıkabilir. bilir değil, ÇIKACAKTIR. PİŞMAN ÖLMAYASIIIIZ..yarın bir iç savaş ihtimalinde de şimdiden ulkuculer eğitılmeli ve teşkilatlanmalı.15 temmuzu unutmayın.16 sabahı ulke İŞİD ve PYD/PKK tarafından işgal edilip iç savaş çıktığında, BM kararı ile işgal guçleri ve İNGİLİZ ASKERLERİ GELECEKTİ....
31 Ağustos 2016 Çarşamba 12:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler