YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ elebaşı Gülen'den örgüt üyelerine yeni yasak
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, sosyal medya üzerinden verdiği mesajda, örgüt üyelerine medyayı takip etmemeleri talimatı verdi.
FETÖ elebaşı Gülen'den örgüt üyelerine yeni yasak
01 Eylül 2016 / 01:40 Güncelleme: 01 Eylül 2016 / 10:47

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, sohbet görünümü altında sosyal medya üzerinden ilettiği 28 Ağustos 2016 tarihli video mesajında, üyelerini haber izlemek ya da okumaktan uzak durmaya çağırdı.

Medyadaki gerçeklerin örgütten kopuşları hızlandıracağından  endişelendiği görülen Gülen, üyelerine şu ifadelerle seslendi:

"Yüzünü onlara kulak verir, onlara dinler, bir yönüyle bir şeyleri  onlara okumaya çalışırsanız onlardan gelen çok rahatsız edici şeyler gelir size  çarpar. Bu açıdan falan şöyle demiş, filan şöyle demiş,  bütün bunlar bu  güftuguya (dedikodu) karşı, böyle dedikodularla iştigal ederseniz zihin dünyanız düşünce ve tefekkür dünyanız bunlarla meşgul olur. Zihin dünyanız bunlarla meşgul olur."

Gülen, "güftugu" olarak nitelediği haberlerin birkaç kişi tarafından  takip edilmesinin yeterli olacağını belirttiği  talimatında, "Elden geldiğince  bir iki insan güftuguyu takibe vazifelendirilebilir. Onlar takip ederler.  Kuzu  koyun kurda kaptırılmasın. Ezhanı nezihe, onların kuruntusu ile kirlenmesin"  ifadelerini kullandı.

Feto'nun Müşrikleri
 // Ayhan
Bu hain feto'nun putperest uşakları halen feto'ya tapmaya devam ediyorlar. Gelip namaz kılıyormuş gibi yaparak camilerimizi, mescitlerimizi kirletiyorlar. Hainler, bu ülkeden defolup 'anavatanınıza' pensilvanya'ya gidin. ...
01 Eylül 2016 Perşembe 12:10
Şarlatan !
 // Rasim DUMAN
İnsanları tasavvufî terimler ve mefhumlar ile avladı ve hâlen de avlamaya çalışıyor. Bre mel'un, bre zındık, bre namussuz ahlâksız !!! Tecessüs dinimizde haram mıdır, değil midir ?! İftira atmak, insanların yatak odalarını filme almak, şantaj yapmak, tehdit etmek, yalan söylemek/söyletmek, içkiye zinaya ruhsat vermek, Ululemr'e isyân etmek...saymakla bitmez ; bütün bunlar "ezhân-ı nezâhet" bıraktı mı sende, bırak başkalarını, sapık hâin !!!...
31 Ağustos 2016 Çarşamba 23:51
 // Boğaçhan
Güneş balçıkla sıvanmaz. Gözünü kapatan ahmak sadece kendine karanlık yapar....
31 Ağustos 2016 22:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler