YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ elebaşı Gülen kendince herkesi fişlemiş
Isparta'daki operasyonda ele geçirilen notlar, FETÖ çatı iddianamesine girdi. FETÖ elebaşı Gülen, "Paşaları çavuş yaptık. Bana dokunan iflah olmuyor" diyor.
FETÖ elebaşı Gülen kendince herkesi fişlemiş
12 Ağustos 2016 / 08:04 Güncelleme: 12 Ağustos 2016 / 08:11

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşılığından gıyabi tutuklu Fetullah Gülen tarafından söylenmiş ve örgüt mensuplarınca doğrudan kaleme alınan notlar, Isparta’da düzenlenen operasyonda ele geçirildi.

FETÖ elebaşı Gülen’in notları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı FETÖ çatı iddianamesi ile Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye girdi.

Bu notlar, Gülen’in gizlice örgütlenirken izlediği yol, kişilere ve kurumlara yaklaşımına dair bilgiler içeriyor.

Notlarda FETÖ elebaşı Gülen, eski Başbakan Bülent Ecevit için “MGK’da bizi savundu” ifadesini kullanırken, Doğan Yayın Holding CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ’ın kendisini ziyarete geldiğini belirterek “Saygılı bir adam” diyor. Aynı notlarda Gülen’in suikast sonucu öldürülen gazeteci Abdi İpekçi için “Siyonist, öldürenin elini öperim” ifadesi de yer alıyor. İddianamedeki notlar ve bilgiler şöyle sıralanıyor:

ECEVİT BİZE SAHİP ÇIKTI

- Ecevit’e 3 defa, 4 defa gittim. Çok saygılı davrandı. Hizmetimize fırtınalı bir dönemde sahip çıktı. MGK’da bizi savundu. Dosyaları masaya vurup oturumu terk etti. Mahkûmiyet kararı verildi. Onu derhal kaldırttı. Okullarımızı en azgın ağalara karşı müdafaa etti. Bunlar unutulacak gibi değil. Bülent Bey çok asil davrandı. Ecevit ne namaz kılmış ne de oruç tutmuş. İlk Danimarka’da okulumuzu görmüş. Sonra da Rusya’da görmüş. Bu görmeleri ile hizmete sahip çıkmış.

AMERİKA VE İSRAİL'LE KAVGA EDİLMEZ

- Amerikalılarla kavga ederek yeryüzünde hizmet edemeyiz. Dünya Yahudilerin idaresine doğru gidiyor. Eğer dünyada hizmet edeceksek bunlarla kavga ederek olmaz.

SÜLEYMAN DEMİREL HEP ALDATTI

- Alevi, şeceresi bozuk generalleri Süleyman Demirel’e listeler halinde verdik. Maalesef “Hocam sen karışma, orduya müdahale etme” diyor. Bize hakaretamiz ifadelerle mukabelede bulunuyor. Biz her zaman Demirel’e güvendik, hep aldandık.

ERGENEKONCULARIN SESLERİ KESİLECEK

- Bir gün gelecek bu Ergenekoncuların sesleri kesilecek. Dünyada hiç kimse size zarar veremez, veremeyecek.

PAŞALARI ÇAVUŞ YAPTIK

- Paşaları çavuş yaptık. Bana dokunan iflah olmuyor.

CHP VE MHP'YE BEDDUA

- Çilingiroğlu (Kılıçdaroğlu’nu kastediyor) tamamen çevresi Tuncelili Aleviler tarafından tutulmuş. İnşallah devrilip gideceksiniz. Bunların içine MHP ve KCK’yi de koyarak beddua ettim. CHP ve MHP’nin içi bundan sonra iyice karışacak.

- Mehmet Ali Yalçındağ (Doğan Holding CEO’su) buraya geldi, çok saygılı davrandı. Kayınpederini ikna edebilirse ihtimal ki medyadan ayrılmak istiyor, zor çıkar. Bir şekilde bu medyayı başkalarına devredecekler. Alan adamın bunları (yazarları) atması mümkün değil. Ancak ıslah edebilir.

CUMHURİYET GAZETESİ

- Hiçbirinden şikâyetçi olmayacağım. Hikmet Çetinkaya’dan bile. 4-5 senedir aleyhime yazıyor. İlhan Selçuk’a selam gönderdim. Gazetesinde aleyhime yazı çıkmadığı gün yoktu. Ekrem Bey’e de tembih ettim. “Aleyhinde olmayın” dedim.

- Emin Çölaşan, Hulusi Ayvalı, İlhan Selçuk kâfirdirler. Fatih Altaylı da münafık birisi. Hanefi Avcı’ya bu belgeleri kim verdi? Bizden ayrılan gayri memnunlar.

MERAL AKŞENER GİBİ GÜZEL İNSANLAR...

- MHP başörtüsü ile alakalı en ufak şey demiyor. Münafıkça bir yaklaşım içindeler. Meral Akşener gibi güzel insanların sessizliğine hayret ediyorum.

ABDİ İPEKÇİ'Yİ ÖLDÜRENİN ELİNDEN ÖPERİM

- Abdi İpekçi’nin öldürülmesi yerinde bir harekettir, İpekçi, beynelmilel siyonistlerden olup İslam ve Türklük adına büyük cinayetler işlemiş bir kimsedir. Öldürenin elini öperim.

 

HABERTÜRK

adım yoksa hatırım kalır bak.
 // hursit dilaver
beni ne etti ki acaba. hangi sıraya koydu.daha eskiden havadislerim gitmişti, bu pandispanya sakinine.. ecevit mahkumiyet kararı varmış kaldırtmış. NE DEMEK BU. HUKUKA MÜDAHALE Mİ ETMİŞ ECEVİT..anlıyanınız var mı....
12 Ağustos 2016 Cuma 15:19
Değerlendirme kıstası
 // Boğaçhan
Herifin bir insanı değerlendirmedeki kıstası tamamen "Bana ve cemaate nasıl bakıyor?" üzerine kurulu. Oysa insanları değerlendirmedeki kıstas "takva" dır. Ama bu çıkarcı alçağın değerlendirmesi neredeyse şeytana melek, meleğe şeytan diyen cinsten. Kibir de çok bahsettiği Firavun'un kibrinden aşağı değil!...
12 Ağustos 2016 Cuma 10:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler