YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ devletin 50 yıllık sırlarını ele geçirdi
Kozmik oda aramalarına ilişkin HSYK raporunda, devletin 50 yıllık sırlarının FETÖ tarafından ele geçirildiği belirtildi.
FETÖ devletin 50 yıllık sırlarını ele geçirdi
04 Ağustos 2016 / 20:57 Güncelleme: 04 Ağustos 2016 / 20:58

Devletin 50 yıllık sırları Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından "kozmik oda"da ele geçirildi...
Bu çarpıcı tespit, "kozmik oda"da 20 gün boyunca yapılan aramalarla ilgili Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) raporunda yer aldı.

Başmüfettişliğin raporunda, kozmik oda aramalarının Bülent Arınç'a suikast gerekçesiyle yapıldığı hatırlatılarak, suikaste ilişkin "makul şüphe",  "somut olguların bulunmaması"na karşın, savcı Mustafa Bilgili tarafından, Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığı'nda arama talep edildiği belirtildi.
"Genelkurmay Başkanlığı'nın tüm itirazlarına rağmen kozmik odada 20 gün boyunca yapılan aramalarda 1970'li yıllardan bu yana tutulan 'devlet sırrı' niteliğindeki tüm bilgilere nüfuz edilmiştir" denilen raporda, kozmik odadan çıkartılan verilerin Ergenekon, Balyoz gibi davalarda sahte rapor vermekle suçlanan bilirkişiye inceletildiği belirtildi.

Ayrıca bu  bilgilerin "casusluk amacıyla" ele geçirildiği de ifade edildi.

Söz konusu bilgi ve belgelerin FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse tarafından savcılığa teslim edildiğinin hatırlatıldığı raporda, hard disklerin kopyalarının çıkartılarak örgüte servis edildiği saptamasında da bulunuldu.
Raporda, daha önce ihraç edilen ve bir kısmı darbe girişimi sonrası tutuklanan hakim ve savcıların, siyasi ve askeri casusluk yapma suçlamasıyla da yargılanmaları talep edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler