YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ 87 yaşındaki ninenin elinden evini almış
FETÖ mensuplarının, Elazığ'da yaşayan 87 yaşındaki Firdevs nineyi, 'Bu sevap sülalene yeter' diyerek, evinin tapusunu aldığı belirlendi.
FETÖ 87 yaşındaki ninenin elinden evini almış
09 Ağustos 2016 / 00:10 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 08:57

FETÖ mensuplarının, Firdevs Duraz'ın evini, "bağış" adı altında usulsüz yöntemlerle OHAL Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ'ye aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen ve bünyesinde 6 okul bulunan Erkam Özel Öğretim İşletmeleri AŞ'ye aktardığı ortaya çıktı.

Merkeze bağlı İzzetpaşa Mahallesi Hacı Tevfikefendi Sokak'taki evinde yaşayan Duraz, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Nida" isimli bir kadının eşiyle gelerek kendisini kandırdığını ve evini elinden aldığını anlattı.

"TEYZE BU EVİNİ HAYRA VER"

İlk başta bu kişilerin evine arkadaş olarak geldiklerini sandığını bildiren Duraz, "Niyetlerinin beni kandırmak olduğunu bilmiyordum. Eşim öldükten sonra geldiler, 'Teyze bu evini hayra ver.' dediler. Evi vereyim ama ben ne olacağım, bir tek evim var başka bir şeyim yok.' dedim. Bunun üzerine sana bir şey olmaz sen ölene kadar evinden çıkmayacaksın.' dediler." ifadesini kullandı.

POLİS GELİP EVDEN ÇIKMASINI İSTEDİ

Terör örgütü üyesi o kadının eşiyle kendisini tapu müdürlüğüne götürdüğünü aktaran Duraz, şöyle devam etti:

"Orada, bana 'kime veriyorsun.' diye sormadılar ve tapuyu yaptılar. Ben kuşkulandım 'acaba tapuyu üzerlerine yaptılar mı' diye. Bir süre sonra polis geldi. Evden çıkmamı istediler. Ben de 'Ev benim evim nereye çıkayım, gideyim.' dedim. 'Düşkünlerin kaldığı yere seni götüreceğiz.' dediler. Hayır ben gitmem dedim. Evi öğrencilere vermişler benim haberim yok."

"ALLAHIM BENİ KURTAR"

Kendisini ikna etmek için sürekli olarak, "Çok sevap kazanırsın, sülalen sevap kazanır" denildiğini ifade eden Duraz, "Ben de inandım, verdim. 'Kocam öldü, ben de öleceğim.' şeklinde düşündüm. Evimi Fetullah'a (Gülen) vermişler. Bana dediler 'çok sevap, ölünceye kadar sülalene sevap olur'. Ben de inandım, kocam öldü ben tek kaldım bari evimi hayra vereyim.' dedim" şeklinde konuştu.

Firdevs Duraz evinin elinden alınmasından korktuğunu göz yaşlarıyla dile getirerek, "Babamın malını sattım bu evi oturmak için aldım. Ben nereye gideyim ? Bana yardımcı olun ki evimden çıkartmasınlar, korkuyorum.

Allah'ım beni kurtar, kimler kandırıyor beni ? Herkesi Müslüman zannediyorum. Ne bileyim ki içleri nasıl ? Allah kötüye bırakmasın, Allah o adamın yüz bin kere belasını versin." dedi.

 

AA

ahir ömründe ah almayın, hemen çözün.
 // hursit dilaver
bun teyzemizin işini halledin. vebal altında kalırsınız ey hükümet. zaten kimsesi yok. gene malı devlete ya da vakfa kalacak. hadi bakalım. hayırlı haberlerinizi duyalım....
09 Ağustos 2016 Salı 15:02
gariban
 // isimsiz kahramanlar
Acıga alınan mdmurların listesini hazırlayanlar kim sıkayetcıyım onlardan yafta yapıstırmak bu kolay mı darbe engellendıyse bizlerinde payımız var sıradan bir sebepden acıga almakta nedir ailecek perıssniz maddı mandvı bittık kjl hakkı degılmi vebalı yokmu nllacak sımdı pardon dıyıp dondereckmısnz ozur dılenmelı cunku tv lerde fetocu dıye lanse edildık yedıremıyoruz bunu duyun sesımızı Cumhurbaskanım bu iste bır iş var arastırın siz hep haklının yanında oldunuz ...
09 Ağustos 2016 Salı 07:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler