YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ 5 ay önce darbenin şifresini vermiş
FETÖ'nün 5 ay önce sohbet esnasında darbenin şifresini 'sulh' ve 'kılıç' olarak belirlediği ortaya çıktı
FETÖ 5 ay önce darbenin şifresini vermiş
27 Temmuz 2016 / 02:39 Güncelleme: 27 Temmuz 2016 / 02:44

5 ay önce sohbette darbe şifresini vermiş

FETÖ'nün hain darbe kalkışmasının işaretlerinin 5 ay önce örgüt lideri Fetullah Gülen tarafından bizzat verildiği ortaya çıktı. Gülen'in konuşmalarının paylaşıldığı örgüte ait internet sitesi 'herkul.org'dan 4 Şubat 2016'da 'Kılıçların Gölgesinde' başlıklı bir video kaydı yayımlandı. Videoda hem TSK'da önemli bir yeri olan 'Kılıç' hem de darbe girişimine ismini veren Yurtta Sulh Komitesi'nden 'Sulh' kelimesinin kullandığı ortaya çıktı.

10 ŞUBAT'TA KAPATILDI

İstanbul TEM Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı incelemelerde 27 dakika 22 saniyelik videoyu derinlemesine inceledi. TEM Şube Müdürlüğü tarafından yazıya dökülen Gülen'in video konferansı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'na gönderildi. Savcılık, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak 'herkul.org' sitesini kapatılması talebinde bulunmuş, hakimlik de talebi yerinde görerek konuşmadan 1 hafta sonra sitenin erişimini yasaklamıştı.

Cennet vaad i Gülen, hain darbe girişiminden 5 ay önce yaptığı konuşmada Türk Silahlı Kuvvetleri'nde önemli bir yeri olan 'Kılıç' ismini özellikle kullandı. Gülen bu yolla 17/25 Aralık sonrası tasfiye olan emniyet ve yargı teşkilatının yanı sıra TSK içindeki mensuplarının moralini diri tutmak istedi. Gülen, konuşmasında düşmanla karşılaştıkları zaman sabretmeleri gerektiğini, çünkü cennetin veya kurtuluşun 'Kılıçların gölgesinde' olduğu ifadesini kullandı.

ŞAFAK VE AYDINLIK

İşte FETÖ elebaşısının talimat kokan o ifadeleri: Böyle bir sabah bir aydınlık şafak söksün bekleriz dersiniz, bu kıvrandırır insanı zannediyorum. İntizar etme (Birinin gelmesini, bir şeyin olmasını bekleme, gözleme) kadar insanı kıvrandıran başka bir şey yoktur. O an gelinceye kadar olumsuz şeyler devam ediyorsa orada murad-ı ilahiye saygılı olmak lazım.

Öldürün emri vermiş Düşmanla karşılaşma gibi bir durum söz konusu olduğunda canınızı, ülkenizi ilave edebilirsiniz. Hürriyeti varlık Sulhçular ilave etmişler. Bildiğiniz gibi bunları müdafaa etme adına siz düşmanla karşılaştığınız zaman öldürebilirsiniz. Onun için düşmanla karşılaşmayı istemeyin. Düşmanla karşılaştığınız zaman sabredin. Unutmayın cennet kılıçların gölgesi altındadır."

 

SABAH

 

Şifre:Tahtalı köye tayin
 // Muhafız
Türk Milletine;Bu şerefsiz vatan haini 22Ağustos 2016 tarihi itibariyla Tahtalı Köye Muhtar olarak taini çıkarılmıştır.Ya bu vatan hainini bir an önce teslim edin,ya deport edin yoksa ininın bu şerefsiz vatan haini ile birlikte bulunduğu şehri ama Hardal ama VX gazıyla haritadan sileriz, tahtalı köye tayini çıktığı tarihten itibaren olacakları tahmin bile edemezsiniz,bu vatan hainini artık orada beslemeyi bırakın,bu vatan haini için değmez,şehrinizin heba olması,iş işten geçmeden teslim edin...!...
28 Temmuz 2016 Perşembe 00:10
 // ilhami azizoğlu
Bufetü israilınhakkıntek kelime etmişmi çünyahudi uşağıdır bakın abd avrupa ondan yana onlarozalimi koruyor ama gözleri kür meydanlardaki mücahitleri görmüyorlah ALLAHuekber idam idam idammmmmmmm...
27 Temmuz 2016 21:30
ABD çok güzel kullandı
 // hursit dilaver
bizde islam kin ve nefreti ile yönetilen vesayet rejiminın bu huyundan illallah diyen müslüman halk kurtuluş olarak bunları gördü. imanlı,namazlı dedi.bebelerini ben de dahil bunların dersanesine, yurduna verdik.imanlı yetişsin,çakal berduş,dinsiz,sarhoş olmasnlar diye.ve hepimizi yanılttı.HATA NERDE.hata,sistemi islam nefreti üzerine kuranlarda.namaz,başörtü,tarih,imam hatip,kur'an,cami düşmanlığı yapanlarda.28 şubat sonrasında ergenekona,balyoza milletin onayını görün.illallah ettirdiler....
27 Temmuz 2016 Çarşamba 15:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler