YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ 1.598 öğrenciyi bakın nasıl sızdırmış
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 2000-2007 yılları arasında askeri liselerden mezun olan 1.598 öğrencinin tamamının ortaokul birinci sınıfı yurtdışında okuduğunu açıkladı. Işık, götürülen çocukların belli bir tezgahtan geçirildiğini ifade etti.
FETÖ 1.598 öğrenciyi bakın nasıl sızdırmış
04 Ağustos 2016 / 15:11 Güncelleme: 04 Ağustos 2016 / 15:15

Akşam Gazetesi yazarlarından Emin Pazarcı, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın FETÖ'nün askeri okullara sızma operasyonunu hakkındaki açıklamalarını köşesine taşıdı. 

Pazarcı, Bakan Işık'ın 2000-2007 yılları arasında askeri liselerden mezun olan 1.598 öğrencinin ortaokul birinci sınıfı neden Türkiye'de değil de yurtdışında okuduğu yönündeki ifadelerini değerlendirdi.

İşte Emin Pazarcı'nın o yazısı: 

Dün, Bakan Işık’la kahvaltıda bir araya geldik. Son derece önemli açıklamalar yaptı, bilgiler verdi…

Şimdi sıkı durun. Bakan Işık’ın verdiği bilgiye göre, 2000-2007 yılları arasında askeri liseden mezun olanların 1.598’inin ortak bir özelliği var. Tamamı, ortaokul birinci sınıfı, Türkiye’de değil, yurt dışında okumuş.

Belli ki, TSK’ya yönelik FETÖ operasyonu, 1990’lı yıllara dayanıyor. Bu çocuklar yurt dışına götürülmüş. Orada belli bir tezgahtan geçirilmiş. Daha sonra da askeri liselere yerleştirilmiş.

İlginçtir, hiç biri SBS ve TEOG gibi sınavlara girmemiş. Hepsi, doğrudan askeri liseye yönlenmiş.

Bakan Işık “tuhaf” diyor. Sadece tuhaf değil, aynı zamanda vahim. Bu büyük organizasyon ve sızma operasyonu, şimdiye kadar görülememiş, tespit edilememiş.

Bitmedi, dahası var…

2000 ile 2014 arası, bir “altın nesil” ortaya çıkmış. Bu okullardaki öğrencilerin hepsi muhteşemmiş! Niye dersiniz? Çünkü, sorular çalınıyor ve bunlara veriliyormuş.

2016’da alınan tedbirlerle sorular çalınamayınca “altın nesil” gitmiş, yerine “tenekeler” gelmiş. Bu defa da başarısızlık tavan yapmış.

Şimdi sorabilirsiniz, “Bunları kimse denetlememiş mi?” diye. Evet denetlememiş. Çünkü, sistem bunu engellemiş. Bakan Işık, “Sivil denetime tabi hiçbir kurumda böyle rezalet yok” diyor.

Doğru söylüyor.

Askeri liseler, zaten ciddi bir sıkıntıydı. Buluğ çağındaki çocukları alıp, yüksek bir disiplin altına sokuyordunuz. O yaşta, ömürleri boyunda unutamayacakları ciddi travmalar yaşatıyordunuz. Oralarda askeri üniformadan nefret eden askerler yetiştiriyordunuz.

Bir de bunun üzerine FETÖ’cü terörist yapılanmanın hakimiyetini koyun. Varın gerisini siz düşünün!

Yapılan düzenlemelerle bütün harp okulları kapandı.

Şimdi, “niye” diyenler çıkabilir. Çünkü, o okullar asker değil, FETÖ’cü insanlar yetiştiriyordu. Onlar da üniforma giyip, Silahlı Kuvvetlerin içine giriyordu. Bakan Işık’ın bu okullarla ilgili söyledikleri de dehşet verici:

FETÖ’cü yapının harp okullarında mutlak bir hakimiyeti var.

Hani “Ört ki ölem” denir ya, aynen öyle! Harp okullarında o “mutlak hakimiyet” gerçekleşene kadar, yine kimse görmedi. Belli ki, 15 Temmuz darbe girişimi olmasaydı, halen de görülemeyecekti.

Görülemeyenlerden biri de Ordu içinde generalliğe yükselen FETÖ mensuplarının, YAŞ’ta terfiler belirlenirken, yükselmeleri için hep FETÖ’cü alt kadrolara yüksek notlar vermeleri!

 // isa
Hadi diğer bazı kanallar neysede Bengitürkte umamhayiplilerde askeri okula girebilecek endişesi açıklaması hakikaten elem verici...
04 Ağustos 2016 18:21
 // milli irade
denetleme şarrrrrtttttt.... sadeye yasa yeterli değiiiil.... çapraz denetleme gerekli... denetçiler her durumda farklı yerlere yönlendirilmemeli. rutin denetlemelerde menfaat ilişkileri ortaya çıkar. kasti eksik ya da hatalı denetlemelerinden oluşabilecek kayıplar denetçinin kendisinden tazmin edilmeli ve ağır yaptırımlar olmalı......
04 Ağustos 2016 15:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler