YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'in talimatıyla tutuklandım!
Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Fethullah Gülen'in "Allah taksiratını affetsin" diyerek hakimlere tutuklanması için talimat verdiğini söyledi.
Fethullah Gülen'in talimatıyla tutuklandım!
01 Temmuz 2014 / 10:40 Güncelleme: 01 Temmuz 2014 / 10:50

Devrimci Karargah ve OdaTV davaları sanığı eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, tutuklanmasıyla ilgili sürecin yazdığı kitabın ardından başladığını ve bizzat Fethullah Gülen'in talimatıyla tutuklandığını öne sürdü.

Gülen Hareketi'nin tüm devlet sistemi içerisinde, güvenlik bürokrasisi içerisinde hesap edilemeyecek büyüklükte bir tahribat oluşturduğu ve bu tahribatın halen bitmiş olmadığını iddia eden Hanefi Avcı, Paralel Yapı'ya yönelik operasyonların da koordinasyonsuz olduğunu söyledi.

Hakimler talimatı aldı ve tutukladılar

Hürriyet gazetesine konuşan Avcı, tutuklanmasının ardından Fethullah Gülen'in kendisi hakkındaki ‘Allah taksiratını affetsin’ sözleri için, "Hocanın o sözünü özel yetkili mahkemelerdeki ve diğer savcılıklardaki paralel yapı mensuplarına bir talimat olduğunu biliyorum. Yani diyor ki ‘Bu adam hakkında yapabildiğiniz her şeyi yapın’. Zaten olup biten de onu gösteriyor. Talimatı aldılar. Talimata uygun olarak benim hakkımda yapılacak her şeyi yaptılar." iddiasında bulundu. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler