YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'in özel harekatçısı kim?
Gazeteci Yazar Fatih Tezcan, ilk defa Kanal A ekranlarında, 40 senedir TSK'daki paralel yapı sızmasını, Fethullah Gülen'in 20 sene öncesinden yetiştirdiği 'özel harekatçısı'nı ve derin devlet operasyonunu anlattı.
Fethullah Gülen'in özel harekatçısı kim?
14 Eylül 2014 / 10:45 Güncelleme: 14 Eylül 2014 / 10:48

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'un sunduğu A Politik programının bu haftaki konukları, Gazeteci Yazar Süleyman Özışık, Gazeteci Yazar Fatih Tezcan ve CHP Eski MYK Üyesi Savcı Sayan idi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in açıklamasının değerlendirerek sözüne başlayan Tezcan şöyle konuştu:

Paralel yapı mensupları topladıkları bağışları, topladıkları niyet ile mi harcıyorlar?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in açıklamaları dört üçlük açıklamalar. Eksik konular var. Diğer eleştirim, geç kalınmış açıklama. "En büyük hırsızlık maneviyat hırsızlığıdır" dedi. " Topladığınız paraları o amaç uğruna harcamıyorsanız ortada vebal var demektir" dedi. Dedikleri doğru ama eksik olan var. "Siz, ben bunun için para toplayıp deyip oraya harcama yapsanız bile, orası dünyaya İslamı, Türklüğü anlatıyor ama büyük ölçekte baktığınızda Amerikan, İsrail ve İngiliz istihbaratının dost evleri dediğimiz, o evleri oluşturuyorsanız, başında İsrail ajanlarının, CIA'nin bulunduğu Rand  Coorperation'ı direk desteklediği okul projesini siz millete Türk okulu diye yutturuyorsanız, yine olmaz" bunu diyemedi, biz tamamlayalım. Din, siyasettir. Bu hadistir. Diyanet İşleri Başkanı da çatır çatır siyaset konuşmalı. Mehmet Görmez'in açıklamaları çok doğru açıklamalardı.

Bundan sonrası mühim. Diyanet İşleri Başkanı, bu paralel örgüte karşı olabilecek en net duruşu -kendi sınırları içerisinde- eğer cami imamları kendi ekmeğinde, çorbasında cemaati, Gülen Örgütü'nün nasıl din sahtekarı olduğuna dair yönlendirebilirlerse, cesur şekilde konuşabilirlerse Mehmet Görmez'in dedikleri işe yaramış olur.

Fethullah Gülen'in 'özel harpçisi'

Bunlara 40 senedir bir şey 'yapılamadığını' söyleyen, geçen sene manşetinden söyleyen Zaman Gazetesi'dir.  "Bu Gülen Hareketi'ne dershaneler hakkında alınan tavır, darbe döneminde bile yapılamadı" dedi. Yapılmadı demedi, yapılamadı dedi. Bunun evvaliyatını ne örgüt, ne cemaat, ne de tabanı biliyor. Bunu çok sınırlı sayıda ağabey biliyor. 1950'lerde ABD'ye giden sınırlı sayıda insan Türkiye'ye geri geliyor. Bunu medyada ilk defa açıklıyorum. Bunların içerisinden bir isim, Esat Keşafoğlu. Küçük dünyada Fethullah Gülen'in verdiği isim, temasa geçiliyor. Erzurum'dan böyle bir çocuk var, alalım vs. Alınıyor. Bunun arkasından öyle bir süreç başlıyor ki, askerliğini İskenderun'a İkinci Ordu Komutanı'na özel harp elemanı olarak alınmasına kadar giden süreç. Fethullah Gülen'in özel harp elemanı olduğunu Türkiye bilmiyor. Özel harp ne? Özel harp, bu ülkede 40 bin kişinin canının boş yere toprağın altına gitmesine, 4 yüz trilyon para vs geçmişin en karanlık devletin içerisinde devlet olan örgüt. Bunlar bilinmiyor.

"MİT Aykut Edebali Hareketi'ne tecavüz etti"

Mesela Aykut Edebali Hareketi de bilinmiyor. 80 öncesinde bir yapı, Aykut Edebali Hareketi. 24 saat ne yapıldığı yazılmış, baskısız şekilde kadrolara dağıtılıyor. Dikkat ediniz...

1- Dindar bir nesil olacak

2- Kesinlikle "Yok bir şeriat devleti kuracağız, yok kelam tartışmaları" vs ile işiniz yok.

3- Pozitif bilimler ile ilgileneceksiniz.

Sürecin bir yerinde MİT bu yapıya tecavüz ediyor. Yapıyı dindar ve ilerlemeci bir yapıdan, dindar ve ulusal bir yapıya getirmek istiyorlar. Buradan Fethhullah Gülen nereden çıktı?

Ortada dindar bir kitle var, bu kitle pozitif bilimler ile ilgileniyor (şu andaki F. Gülen'in durumunu da göz ardı etmeyin) ama yapı ve başlar değiştiriliyor. Kemalist devlet buna müdahale etmiş.

"Fethullah Gülen tamamen derin devlet operasyonudur"

Bundan yaklaşık 20 sene öncesinde hazırlanmış bir harpçi var. Bu hazır kitlenin başına geliyor. Bir ağlamalar etmeler... Muhafazakarlığı, dindarlığı rötuşlanan yapıya bir anda muhafazakarlık, bir anda dindarlık, bir anda ABD karşıtlığı (Fethullah Gülen'in sözüdür: 'Bomba olup Amerika'da patlamak lazım'). Bu F.Gülen bu yapıyı kendine tak diye alıyor, bu derin devlet operasyonudur. Fethullah Gülen tamamen derin devlet operasyonudur.

'40 seneden beri bir şey yapmadınız' diyen her kimse, bir dönsün kendisine baksın, kimlerdensin? Ne bir Kemalist, ne bir komünist, ne bir İslamcı buna dokunamaz. Neden? Bu ülke zaten 80'den beri emperyalizmin elinde avucunda bir ülkeydi. Bu adam kim, bu örgüt kim? Emperyalizmin Türkiye'deki beşinci kol faaliyeti. Dokunamazsın, dokunamadın. Kimseyi küçümsemiyorum ama kimsenin gücü bu örgütü yıkmaya yetmedi. Aklı başında olan, ülkücüsü, Kemalisti, CHP'lisi destek verirse AK Parti'nin yeter.  

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

20:15
 // KİMSE YOK!
Adamlar hala ısrarla her gün cep telefonlarına ısrarla yardım talep ediyor. En son bugün şu sms geldi. Gönderen KİMSE YOKMU (mu ekini ben bitişik yazmadım)
Degerli bagiscilarimiz, bugün saat: 21.00' de SHaber TV de Baskanimiz Sn. Ismail Cingöz dernegimize atilan cirkin iftiralara cevap verecektir.

Bunlar neyin peşinde hala?...
14 Eylül 2014 20:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler