YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'in o talebine ret
1990 yılında usulsüz yöntemlerle aldığı iddia edilen yeşil pasaportu iptal edilen Fethullah Gülen'in yeni taktiği tutmadı. Pasaportun iadesi için yargıya başvuran Gülen'in talebi reddedildi. Mahkeme, Erzurum Valiliği'nin iptal kararını haklı buldu.
Fethullah Gülen'in o talebine ret
20 Haziran 2014 / 07:31 Güncelleme: 20 Haziran 2014 / 11:45

Akşam'da yer alan habere göre; Mahkemeden, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen’e ret geldi.

Erzurum Valiliği, Gülen'in 1990 yılından beri kullandığı hususi damgalı yeşil pasaportun usulsüz yöntemlerle alındığını tespit edince iptal etmişti. Fethullah Gülen’in Ankara’da bulunan avukatları pasaportun iadesi için yargıya başvurdu. Ancak mahkeme iptal kararını haklı bularak talebi reddetti. 

Dosyası gerçeği yansıtmıyor 

Fethullah Gülen'in yeşil pasaport almasının yasal dayanağı olan 07 Kasım 1990 tarih ve 39548 sayılı yazının içeriğinin özlük dosyasının içeriğine uymadığı ve gerçeği yansıtmadığı Diyanet İşleri Başkanlığı’nca tespit edilmişti.

Müfettişlerce yapılan inceleme neticesinde 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nun Ek-4'üncü maddesine göre yeşil pasaport alması şeklindeki idari işlemin baştan itibaren yok hükmünde olduğu, bu nedenle Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığınca ilgilinin zaten yok hükmünde olan pasaportunun iptali ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması gerektiği kanaatine varılmış, Erzurum Valiliği tarafından iptal edilmişti. 

sahtekar
 // osman
adam zamanından sahtekarmış demek...
20 Haziran 2014 Cuma 09:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler