YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'in kimlerle bağlantısı var?
Araştırmacı Yazar Fatih Tezcan, Ak Parti'nin laiklik anlayışını, Gülen'in hangi istihbaratlarla bağlantıları olduğunu ve empoze edilmek istenen Amerikan İslamı'nın ne olduğunu anlattı.
Fethullah Gülen'in kimlerle bağlantısı var?
04 Eylül 2014 / 07:30 Güncelleme: 04 Eylül 2014 / 09:14

Kanal A'da yayınlanan, Mehmet Toprak'ın sunduğu 'Sınır İhlali' programının bu haftaki konuğu Araştırmacı Yazar Fatih Tezcan oldu.

Tezcan, Amerikan İslamı'nı ve yok etmek istediği değerleri, AK Parti'nin aynı istikamette giderse 20 seçim daha kazanacağını ve Gülen'in dış bağlantılarıyla ilişkisini anlattı.

Yakın tarihten günümüze kadar gelerek laiklik anlayışını irdeleyen Tezcan şöyle konuştu.

Bu ülkede imam hatipler olmayacaktı, bu ülkede ilim yayma cemiyeti olmayacaktı, biz bunları bilmeyecektik. Bu ülkede iki tane reform yarım kaldı. Mustafa Kemal'in toprak reformu ve Türk dini reformu.

Türk dini reformu nedir?

Lozan'dan gelen bir ivme var. Mustafa Kemal'in emperyalizme karşı bir diklenişi var. "Ama bakın yine de sapmıyorum" anlayışı var. Bu reformda, camilerde seccade olmayacak, sıra olacak, kamu yeridir işgal edilemez. Peki ne olacaktı? Ders, etüd odaları olacak.

Ülkede dine özel harp eli değdi

Kenan Evren ve Süleyman Demirel "Kur'an-ı Kerim iki kısımdır: Mekke ve Medine kısımları". Mekke tamam çok güzel. Mekke'de kanun yok ya, hayata müdahale yok. Medine? O olmaz. O sureler çıkarılacak. Hangi sureler? Çiçek suresi,Atatürk suresi, vergi suresi vd. Her yerinde "Türk Kur'an-ı" anlatılacaktı. Bu ülkede bir Türk dini projesi hedeflendi.

Ama Bolşevik, komünizm akımı olunca işler bozuldu. Rusya, Türkiye topraklarına komünizm gelirse kötü. "Tüm komünistleri öldürün" pankartlarından geldik biz. Ülkede dine özel harp eli değdi. "Allah isterse kafire de dine hizmet ettirir" anlamında bir söz vardı, hadis midir hatırlamıyorum. Rusya da istemeden böyle bir şeye sebep oldu.

İmam hatipler burada bir pansuman aracı olarak, "Rusya'nın eline aman gitmesin" mantığıyla kuruldular ve buraya kadar geldik.

"Kur'an-ı Kerim'lerin tuvaletlerde, fayanslarda ne işi vardı? "

"Camiler ahır oldu" dedikleri ucuz edebiyattır. Camide adam kalmadı. Hanefi mezhebine göre iki adam olmalı. E bir adam vardı camide. Adam niye kalmadı? Anlatmıyorlar.Çünkü Kur'an Arapça. "Sen Türk evladısın! Türk'ün peygamberi Mustafa Kemal varken sen nasıl Arapça okursun?" diye çıkışılıyor. Kur'an-ı Kerim'lerin tuvaletlerde, fayanslarda ne işi vardı?

Türk İslamı adı altında Amerikan İslamı ne demek?

Türk İslam dediğin, törük İslam demek. Törük, töresine bağlı demek. İslam da zaten ilahi töre demek. Dolayısıyla Türk, Müslüman değil mi? Tabiatıyla devrimcisin. Çünkü İslam devrimdir. Böyle anlatan kaç hoca var? Yok. Neden? Amerikan İslamı nedeniyle. Önce kendimizi kurtaralım, başka şeylerle ilgilenmeyelim, ilgilenilecekse de İsrail ilgilensin dediler. Anadolu İslamı devrimcidir. Anadolu çocuğu haksızlığa gelemez.

Amerikan İslamı'nın istediği nedir?

Onun istediği, Türkiye'de beş on tane hoca istihdam edip ki Fethullah bunun idolüdür, onlara da belli desteklerle kitleleri elde tutmak. Bölge hassas bir bölge. Parti iktidarlarıyla uğraşmak yerine bunlarla oyalanma düşüncesi var. Abiler ablalar çıktı. Batı kendi pragmatizmini, müdahale et, yönet, elinden kaçan olursa modellemeye çalış, faydacılık yani.

"AK Parti 20 seçim daha yıkılmaz"

28 Şubat'ta ülke kaldıramayacağı kriz yaşadı. Demirel, Çiller filan biz oyalanmışız. Burada esasen iki parti var: Erbakan ve emperyalizm. Milli Görüş, yerli bakış. Sonrasında ne oldu? Erbakan'a operasyon yaptılar, Erdoğan geldi. Şimdi de iki parti var: Erdoğan (çok şükür Davutoğlu da Başbakan oldu) bir de yanında CHP, MHP, BDP var. Bu bakış açısıyla AK Parti 20 seçim daha yıkılmaz. Bu istikamette giderse.

Fethullan Gülen'in bağlantıları

Niagara Foundation, F. Gülen'in kurucusu olduğu dernekte ne yazıyor? "Fethullah Gülen'e bağlı kişi ve kuruluşlar yalnız CIA ile değil, MI5, Mossad, ( tekrar CIA diyor, kafam dalgın, çünkü adam benzinlikteyken yazıyor bu maddeyi) ile bağlantılıdır. Siz CIA ile ilişkinizi itiraz ediyorsunuz. Mübarek olsun. Ya nasıl haram lokma yemedik diyorsunuz? Aynı milletin parası size aktı. Sen CIA ile işbirliğindesin, tokalaşıyorsun. Nasıl hain değiliz diyorsunuz? Anlatayım nasıl dediklerini. Ben burada Alman istihbaratı olarak oturuyorum. Almalarla görüşüyorum diyorum. Almanlar da bunu teyit ediyorlar. Şimdi nasıl hain değilim ben? Nasıl hırsız, vatan haini değilsin?

CIA seni kullanıyormuş, sen de işbirliğini itiraf ediyorsun. Peki sen ne yapıyorsun? Türkiye'den giden tırları arıyorsun, tüm devlet adamlarının kendilerini, eşlerini, kızlarını, oğullarını dinliyorsun, bütün tapeleri İsrail'e servis ediyorsun, ee? Vatan haini kelimesini sözlükten mi silelim? Bu ne demek? Türklerin tarihte hainlere ne zaman boyun eğdiğini gördünüz?

"Gülen orada arka mahalle kabadayısı konumuna geçerse..."

Biz Fethullah Gülen için "Haindir, Amerika'dan çıkmalıdır diyoruz." Oradan çıkıp Afrika'ya geçtiğinde eğer MİT, Afrika'dan, MOSSAD'dan, CIA'den güçlüyse o oraya girsin. Ama ayağımıza kurşun sıkmayalım sakın? ABD'de CIA'nin bir bölümü, Türkiye'ye Fethullah Gülen'in aldığı pozisyondan daha katı bir pozisyon almış durumda. Bu Obama'ya yakın olan kesim. Diğeri Neo-Con'lar.

Afrika, Avusturya vs. buralara Gülen geçerse, arka mahalle kabadayı konumuna geçerse, CIA'den daha ketum davranan birilerinin eline yani MOSSAD'ın eline geçerse daha kötü olur.

"Direniş, diriliş, devrim kelimelerini ağzına almayacaksın"

Amerikan İslamı; "Adalet görünce kaçacaksın, direniş, diriliş, devrim kelimelerini ağzına almayacaksın" der. "Sen oruç tutuyor musun inşallah?" vs soruları ile yürüyeceksin. Ne emniyet, ne millet bıraktın! Senin namazın olsa ne olur, orucun olsa ne olur!

17 Aralık'ta hırsızlık meselesi yalan. Sen bu kabineyi Amerikan operasyonu ile düşürmek istediysen, sen bu devletin hazinesinden para eksilmesine neden olduysan Allah da senin Graham Füller'in vücudundaki hücre kadar belanı versin mi? Bu bedduanın nereden geldiğini iyi bilirler.

 

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

20:44
 // Rasim DUMAN
"...Mustafa Kemal'in emperyalizme diklenisi var". Kanaatimce Fatih bey Mustafa Kemal'i daha fazla tedkik etmeli. Mesela Kadir Misiroglu'nun LOZAN ZAFER Mİ HEZİMET Mİ isimli eserini okumasini tavsiye ederim....
04 Eylül 2014 20:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler