YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'in kaçış uçağı hazır!
Fethullah Gülen'in kaçış uçağı hazır!
11 Şubat 2015 11:00
Terör Örgütü liderliği suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkartılan Fethullah Gülen'in kaçmak için kendisine uçak hazırlattığı ortaya çıktı. Cessna tipi, 'Wise' isimli uçak, her an uçuş yapmak üzere Philadelphia Havalimanı'nda tutuluyor

Terör örgütü kurmak ve yönetmek gibi suçlardan hakkında yakalama kararı çıkartılan Fethullah Gülen, ABD'yi terk etme hazırlıklarını hızlandırdı. Devlete karşı darbe yapma suçuyla karşı karşıya kalan Paralel Devlet Yapılanması'nın lideri olan Gülen, iade sürecinin hızlanması üzerine kaçış planı hazırlattı. Plana göre olası bir iade durumunda Gülen'in uçağının rotasının Kanada olacağı öğrenildi.

İki yıl önce alındı

Ulaşılan bilgilere göre, Fethullah Gülen'e 8 kişilik orta boy CESSNA Jet tipi bir uçak alındı. Uçak özel olarak dizayn edildi. Wise (Bilge)adı verilen özel uçağın şu anda Pensilvanya eyaletinin şehri olan Philadelphia Uluslararası Havalimanı'ndaki 42 numaralı hangarında bekletildiği ifade edildi. İki Türk pilot ile birlikte, Gülen'in özel uçağının Amerikalı pilotunun, herhangi bir uçuş için tam donanımlı olarak bekledikleri de öğrenildi. Özel hangarda her türlü bakımı ile yakıt ihtiyacı tamamlanmış şekilde bekletilen özel uçağın, kış şartlarına uygun olarak da bakımının yapıldığı kaydedildi.

Bir ABD'li iki Türk pilot

ABD ve Türk İstihbarat kaynaklarından aldınan özel bilgiye göre Fethullah Gülen'in özel uçağı için hazırlık bundan 2 yıl önce başladı. Bunun için Türkiye'de özel bir havayolu şirketi ile Alman özel bir hava şirketinde çalışan iki Türk pilot ayarlandı. Bu iki Türk pilot, Türk Hava Kuvvetleri'nde yüzbaşı rütbesi ile görev yaparken 10 yıllık mecburi hizmeti bitirmiş, Paralel Yapı'nın yetiştirdiği kişiler arasından seçildi. Gülen'in iki Türk pilotun gerçek isimleri yerine Samet Alp ve Rıfat kod isimlerini kullandıkları ve aileleri ile Pensilvanya'da yaşadıkları öğrenildi.

Uçağın kış bakımı yapıldı

Fethullah Gülen için özel olarak alınan ve dizayn edilen Cessna Jet tipi uçak için uluslararası uçuş belgesinin alındığı da anlaşıldı. Bu belge ile dünyada istediği ülkeye gidebilecek olan Gülen'in Kanada'yı tercih edeceği öğrenildi.

 

TAKVİM

,,
 // 80 milyon
80 milyon Türk halkı peşinde, nereye kadar kaçılır bu durumda. burda kaçış olsada ötede varmı...
11 Şubat 2015 Çarşamba 13:39
kac bakalim kainat munafigi
 // gündüzbey
cehennemin dibinden nasil kacacaksin,bilmiyormuydun sen ey belam ´´bana döndürüleceginiz günden sakinin´´ buyuran yüce ALLAH`IN (cc) ayetini...!?...
11 Şubat 2015 Çarşamba 12:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler