YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'in dönüşü muhteşem oldu
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Fethullah Gülen'in dönüşü yine muhteşem oldu. Bedduayla dönmüş oldu" dedi.
Fethullah Gülen'in dönüşü muhteşem oldu
05 Ağustos 2014 / 15:04 Güncelleme: 05 Ağustos 2014 / 15:06

İşler, Suçlu insanlara beddua edebilirsiniz ama onların evlerine, ailelerine, yedi sülalesine kadar olayı götürmesi çok manidar. Ben milletimizin takdirine bırakıyorum" dedi.

Çamlıdere Belediyesi'ni ziyaret eden Başbakan Yardımcısı İşler, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. İşler, bir gazetecinin dün Pensilvanya'da yaptığı sohbet toplantısında hükümete beddua eden Fethullah Gülen'e cevap verdi. "Fethullah Gülen'in dönüşü yine muhteşem oldu. Bedduayla dönmüş oldu" diyen İşler, şöyle devam etti:

"Bedduayla perdeyi indirmişti. Birkaç ay sonra da yine dönüşü bedduayla oldu. Doğrusu bedduada kullandığı ifadelere baktığımız zaman, suçlu insanlara beddua edebilirsiniz ama onların evlerine, ailelerine, yedi sülalesine kadar olayı götürmesi çok manidar. Ben milletimizin takdirine bırakıyorum. Bir insan birisini sevmeyebilir, birisinden hoşlanmayabilir, ona bedduada bulunabilir ama onun yedi sülalesinden ne istiyorsun. Bizim kültürümüzde, inancımızda böyle bir şey yok. Dolayısıyla ben milletimizin takdirine bırakıyorum. Çok ağır ifadeler kullanıyor.

Ve doğru ifadeler olmadığını düşünüyorum. Peygamber Efendimizin sünnetine, uygulamalarına baktığımız zaman böyle bir şeyin olmadığını görüyoruz. Beddua öyle her fırsatta, her demde kullanılacak bir silah değildir. Hz. Peygamberin hayatına baktığımız zaman, bunu bir defa bir savaşta, ikindi namazını kılmaya fırsat vermeyen kafirlere, müşriklere karşı kullandığını görüyoruz.

Onun dışında Taif'te malumunuz, gittiği zaman İslam'ı tebliğ ederken taşlanıyor, ayakları kan revan içerisinde kalıyor, Cebrail Aleyhisselam geliyor 'Dilersen o dağları birleştirelim, onları helak edelim dediğinde' Hz. Peygamber ne diyor. Bunların nesillerinden inanmış insanlar geleceği için böyle bir bedduada bulunmuyor. Şimdi bakıyoruz. Fethullah Gülen, Hz. Peygamberin yapmış olduğunun tam tersini yapıyor. Ve insanların yedi sülalesine beddua ediyor. Belki onu yaparken 'Eğer biz böyleysek' diye kendilerini de katıyor. Orada da tabii ki kelime oyunları var. Bunların detayına girmek istemiyorum."

para
 // leon
Insan niye beddua eder, 1) Namusu için 2) Parası için. Adamın bütün para trafiği kesildi, memleketinde zerre itibarı kalmadı. Daha başlangıç...
05 Ağustos 2014 15:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler