YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'in avukatı o iddiaları yalanladı!
Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, Birgün Gazetesi’nde müvekkilini hedef alan “Spekülatif Ses Kaydı” başlıklı haberde yer alan iddiaların bütünüyle gerçekdışı olduğunu ifade etti.
Fethullah Gülen'in avukatı o iddiaları yalanladı!
10 Ekim 2013 / 08:30 Güncelleme: 10 Ekim 2013 / 12:24

Haberin hiçbir doğru yanının bulunmadığını belirten Erdemli, “Gazetecilik ilkeleri ile bağdaşmayan dezenformasyon amaçlı bu tür yayınları, basın özgürlüğü içinde kabul etmek mümkün değildir.” değerlendirmesini yaptı. Orhan Erdemli, gazeteye noter aracılığıyla gönderdiği “Düzeltme ve cevap metni” yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Birgün Gazetesi’nde 9 Ekim 2013 tarihinde 1 ve 10. sayfalarda yayınlanan ‘Spekülatif Ses Kaydı’, Roj Hack’ten Spekülatif Fethullah Gülen Videosu’ başlıklı haberin bizatihi kendisi spekülatiftir. Yazıda müvekkilim ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar, bütünüyle gerçek dışıdır. Asılsız ve mesnetsizdir. Müvekkilimin iddia edildiği gibi bir toplantısı da, konuşması da olmamıştır. Haberin hiçbir doğru yanı bulunmamaktadır.

Objektif, sorumlu, özenli gazetecilik ilkeleri ile bağdaşmayan dezenformasyon amaçlı bu tür yayınları, basın özgürlüğü içinde kabul etmek mümkün değildir. Doğru bilgilendirilmesi bakımından kamuoyuna saygıyla sunarız.”

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler