YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'in akrabası beddua anında oradaydı...
Fethullah Gülen'in akrabası ve mahalle arkadaşı olan Vahdet Yılmaz, sohbetteki bedduanın tanığı oldu. Nur Cemaati'nin önemli isimlerinden Yılmaz, Pensilvanya'daki sohbette Gülen'in beddua ettiğini duyunca şoke oldu ve "Keşke tanık olmasaydım" dedi
Fethullah Gülen'in akrabası beddua anında oradaydı...
04 Mart 2014 / 08:14 Güncelleme: 04 Mart 2014 / 08:14

Nur Cemaati'nin önemli isimlerinden Vahdet Yılmaz Fethullah Gülen'in Türkiye'yi ayağa kaldıran beddua görüntüleri çekildiği anda yanında bulunduğunu, söylediklerini duyunca şoke olduğunu söyledi.

Vahdet Yılmaz ABD'deki talebelerinin daveti üzerine cemaatin yılbaşı programlarına iştirak etmek üzere 16 Aralık 2013'te Philadelphia'ya gitti. 20 Aralık'ta da akrabası ve aynı zamanda İzmir'den eski mahalle arkadaşı olan Fethullah Gülen'i Pensilvanya'da ikamet ettiği villada ziyarete gitti.

15 yıldır görüşemeyen iki eski akraba ve arkadaş hasret giderdi. Yılmaz'ı ilk kez sakallı gören Gülen, onu hemen tanıdı. 

İkindi namazından sonra sohbet

İkindi namazı vakti geldiği için mescide geçildi. Vahdet Yılmaz Hoca da Gülen'in imamlık yaptığı cemaat ile ikindi namazını kıldı. Ardından her cuma günü ikindi namazından sonra yapıldığı gibi sohbete geçildi. Kamera sistemi açık, mescit doluydu. Cemaat arasında Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinden ziyarete gelenler bulunuyordu. 

Ellerini kaldırıp bedduaya başladı

Yaklaşık 30 dakika süren sohbetin sonuna doğru Gülen ellerini kaldırıp bedduaya başladı. Adeta kendinden geçmişti. Vahdet Yılmaz ve yanında bulunan arkadaşları şok oldu. Yılmaz da ellerini kaldırdı ama bedduanın kabul olmaması için dua etti.

Sabah'ın ulaştığı ve o anları sorduğu Vahdet Yılmaz, konuşmak istemese de "Doğrudur tesadüfen o an oradaydım. Philadelphia'ya gitmiştim. Akrabam ve çocukluk arkadaşım Gülen'i ziyaret etmek için kaldığı villaya gittim. İkindi namazını kıldık ve ardından sohbete başlandı. Biz de sohbetini dinliyorduk. Bedduaya başlayınca şok oldum. Müslümanın başka bir Müslümana beddua etmesini tasvip edemem. Bu yüzden rahatsız oldum. Keşke o anlara tanıklık etmeseydim" demekle yetindi. 

Bedduada ne demişti?

Gülen herkul.org sitesinde 'Yolsuzluk' başlığıyla yayımlanan sohbetinde şu ifadeleri kullanmıştı:

"...eğer hakikaten bu olumsuz şeylerin üzerine giden arkadaşlar, kimse onlar tanımıyorum, binde birini bile tanımıyorum... Bu işin üzerine, 'Hukukun ve aynı zamanda sistemin, dinin ve aynı zamanda demokrasinin gerektirdiği şeyler bunlardır' deyip, arınma adına, yıkanma adına, temizlenme adına, kirlerin öbür tarafa kalmasına meydan vermemek adına bir şey yaparken dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa, bize de nisbet ediyorlar, dolayısıyla ben bizi de onların içinde görerek diyorum...

Dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa, yaptıkları şey Kuran'ın temel disiplinlerine aykırıysa, Sünnet-i Sahiha'ya aykırıysa, İslam'ın hukukuna aykırıysa, modern hukuka aykırıysa, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa Allah bizi de onları da yerlerin dibine batırsın, evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın.

Ama öyle değilse, hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar... Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin." 

Nurcular'ın Haseki kolu 

Erzurum Horasanlı olan Vahdet Yılmaz, Fethullah Gülen'in anne tarafından akrabası. Aynı zamanda aynı mahallede ikamet ettiği çocukluk arkadaşı... Gülen, Pasinler Korucuk Köyü nüfusuna kayıtlı Vahdet Yılmaz ise Pasinler merkeze...

Vahdet Yılmaz, şu an Nur Cemaati'nin Haseki kolu olarak bilinen grubunun başında. Binlerce talebesi bulunan Vahdet Yılmaz, genel kültürü gerekse ilmi ile cemaatin çok sevilen bir ismi. Dünyanın dört bir yanını dolaşıp ilim anlatan Vahdet Yılmaz, Bediüzzaman'ın talebeleri Mehmet Kırkıncı ile bir süre önce vefat eden Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin talebesi, manevî evladı Mustafa Sungur ile de yakın ilişki içindeydi. 

 

SABAH

23:50
 // GIYBET
Al birini vur ötekine...
Madem vicdanın sızladı, adama 'sen ne yapıyorsun? bre densiz!' deseydin ya. Şimdi bunları söylemen, gıybet olmuyor mu?...
04 Mart 2014 23:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler