YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen’i tehdit eden kişi bakın kim çıktı!
Facebook ve Twitter’dan Fethullah Gülen’in ABD’de yaşadığı yerin önünde eylem çağrısı yapan Armağan Yılmaz, Türkiye Komünist Partisi üyesi çıktı. Yılmaz’ın birçok mesajı tehdit ve hakaret içeriyor.
Fethullah Gülen’i tehdit eden kişi bakın kim çıktı!
11 Temmuz 2013 / 14:13 Güncelleme: 11 Temmuz 2013 / 14:15

Türkiye'deki Gezi Parkı eylemlerini bahane ederek Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Amerika'da kaldığı yerin önünde eylem çağrısı yapan Armağan Yılmaz'ın Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi olduğu ortaya çıktı.

"Yılanın kapısına dayanıyoruz" sloganıyla protestoyu organize eden Yılmaz'ın Yalova'da TKP adına faaliyetlerde bulunduğu belirlendi.

Davete tehditle cevap

Marjinal sol grupların Gezi protestolarını istismar ettikleri gibi Yılmaz ve kendisi gibi düşünen bir grubun Pennsylvania'da da benzer şiddet içeren çirkin görüntülerin yaşanmasından kaygı duyuluyor.

Gezi Parkı eylemlerinin bir benzerinin de Amerika'da yapılacağının gündeme gelmesi üzerine Herkul.org'dan yapılan açıklamada "Hazreti Mevlana'nın yolundan yürüyoruz. Kapımız ve bağrımız herkese açıktır. Her türlü çay ikramımız mevcuttur. Hakaret etmemek şartıyla düşünce ve düşünceyi ifade özgürlüğü bizimde her zaman desteklediğimiz bir haktır. Kanunların çizdiği çerçevede ve gerekiyorsa resmi yetkililerden izinle herkes bu hakkı kullanabilir" denildi.

Ancak Gülen tarafının iyi niyetli çıkışına TKP'li Armağan Yılmaz tehditle cevap verdi. Yılmaz, "Bizim hiç çay içmeye niyetimiz yok. Kendileri beni ve arkadaşlarımı iyi tanıyorlar. Ama bizi şimdiye kadar hep hafife aldılar" diye tehdit dolu ifadeler kullandı.

ABD'nin Orlando şehrinde bir reklam prodüksiyon şirketi sahibi olan Armağan Yılmaz (33) , "Fethullah Gülen'in evinin önünde buluşuyoruz" diye Facebook'ta sayfa açtı. Amerika'daki TGB üyelerinin de destek verdiği Yılmaz, Facebook ve Twitter üzerinden yoğun kampanya yürütüyor. Twitter mesajlarında hakarete varan ve şiddet içeren mesajlar dikkat çekiyor. Twitter'dan atılan bu mesajların çok büyük bir bölümünün Türkiye’den, bir kısmının Avrupa’dan çok az bir bölümününde Amerika’dan atıldığı görüldü.

Yılmaz eyleme, geçtiğimiz yıl hakkında çıkan kitap nedeniyle ABD'de olay olan eski FBI çalışanı ve muhbir Sibel Edmonds, ABD'deki Gülen okullarına muhalefeti ile bilinen May Addi ve bazı akademisyenlerin katılacağını belirtti.

‘Bir numaralı düşman ABD’

Armağan Yılmaz’ın, turknorthamerica.com sitesinde yazdığı yazılarında ABD karşıtlığı dikkat çekiyor. Yılmaz “Türkiye’nin Düşmanlarını Tanıyalım” başlıklı yazısında 1 numaralı düşman olarak gösterdiği ABD için şu ifadeleri kullanıyor: “ABD her dönem Türkiye’nin yönetimine çeşitli müdahalelerde bulunmuş ve bulunmaya da devam ediyor. Ancak yok olmuş bir Türkiye’den ziyade bölünmüş bir Türkiye ABD’nin tam da istediği Türkiye’dir. Zira böl parçala yut politikası Türkiye üzerinde bu güne kadar işletilmeye çalışılmıştır”

 

Bugün

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler