YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'e sert tepki
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler çatı aday Ekmeledin İhsanoğlu'na destek veren Fethullah Gülen'e tepki gösterdi.
Fethullah Gülen'e sert tepki
07 Ağustos 2014 / 08:45 Güncelleme: 07 Ağustos 2014 / 10:54

İşler'in açıklamaları şöyle:

"10 Ağustos geldi, hala bu adayın ismini de öğrenemediler. Biliyorsunuz değil mi, ne ismini öğrendiler, ne de soyadını öğrendiler. Bahçeli Ekmel ismi diyemiyor, Ekmeleddin diyemiyor, Ekmaleddin diyor, onu da karıştırıyor, Emsaleddine çeviriyor. İhsanoğlu’nu İnsanoğlu dediler.

Çatı aday da Kemal Kılıçdaroğlu’nun o da adını öğrenemedi, onu da Alemdaroğlu vesair söyledi, yani böyle garip, birbirlerini tanımayan insanlar biraraya getirildi birileri tarafından bir proje neticesinde ve bu projenin arkasında da Pensilvanya’nın olduğu da son izlemiş olduğunuz kasetle de ortaya çıkmış oldu.

Bu bir proje demiştik, bu projenin arkasında Pensilvanya var demiştik, paralel örgüt var demiştik. Bunun da böyle olduğunu Fethullah Gülen yapmış olduğu açıklamayla, hem de dini terimleri siyasete gayet açık bir şekilde alet ederek, işte efendim imanı ekmel, ihsanı ekmel, rızayı ekmel gibi ifadelerle böyle bizim kutsallarımızı bu çatı adaya gönderme yaparak dini de ve kutsallarımızı da siyasete alet etmişti.

Halbuki bu Fethullah Gülen daha önce ne demişti? Cebrail gelse, parti kursa, onun partisine de destek vermem demişti. Şimdi ne oldu? Samimi olmadığı, riyakar olduğu gayet net bir şekilde de ortaya çıkmış oldu. Şimdi bu çatı adaya açık bir şekilde, hem de bizim kutsallarımızı alet ederek destek istemektedir"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler