YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'e mektup: Deşifre olduk!
Azerbaycan gazeteleri paralel yapının Azerbaycan'da kadrolaştığını yazdı. Cemaat okulu müdürünün Gülen'e yolladığı 'deşifre olduk' mektubu ortaya çıktı.
Fethullah Gülen'e mektup: Deşifre olduk!
05 Mart 2014 / 08:00 Güncelleme: 05 Mart 2014 / 11:29

Azerbaycan medyasında, Türkiye'deki "paralel yapı"nın Azerbaycan devlet kadrolarına da sızdığı ve ülkede bazı devlet adamları ile milletvekillerinin bu yapıyla bağlantılı olduğuna ilişkin haberler yayınlanıyor. Yeni Müsavat, Azadlık ve Gündelik Telegraf gazeteleri ile anspress.com gibi yayın organlarında yer alan haberlerde, bazı üst düzey görevlilerin ve bazı milletvekillerinin "paralel yapı"yla bağlantılı oldukları iddia edildi.

Akşam'ın haberine göre Azeri medyasında bünyesinde bir üniversite, 11 lise ve 13 dershane bulunan Çağ Öğretim İşletmeleri Genel Müdürü Enver Özeren'in Fethullah Gülen'e yaz dığı iddia edilen bir mektup yayımlandı.

'Lobiler baskı yapsın'

Mektupta paralel yapının kadrolaşma faaliyetleri açık açık anlatılırken, Türkiye'de yaşananların Azerbaycan'daki faaliyetleri de etkilediği belirtildi. Mektupta deşifre olduklarını yazan Özeren "İstihbarat akademisine soktuğumuz arkadaş tespit edilerek kovulmuştur. Parlamentodaki arkadaşımız da ciddi sıkıntılarla karşılaşmaktadır" diyerek yurdışındaki lobilerin Azerbaycan'a baskı yapmasını istedi. Mektupta Azerbaycan'daki faaliyetlerin bir süre askıya alınması ve toplanan himmet paralarının elden iletilmesi gibi öneriler yer aldı.

Birleşik Azerbaycan Halk Cephesi Partisi Genel Başkanı Milletvekili Kudret Hasankuliyev, "paralel yapı"nın devletin bazı kademelerine kadar ulaştığını belirtti.

 

AKŞAM

Nihayet Azerbaycan temizlik yapmaya başladı.
 // Misafir
Nihayet Azerbaycan temizlik yapmaya başladı. Aynı temizliği Türkiye de derhal yapmalı....
06 Mart 2014 Perşembe 15:23
sinsi
 // mtn dgrmnci
Bunlar nerede nerelerde olursa olsun biran önce tespit edilip en ağır cezalara çarptırılmalı gülen cemaati Amerika İsrail destekli Müslüman kılığına sokulmuş en tehlikeli en sinsi örgütüdür ...
05 Mart 2014 Çarşamba 19:55
07:32
 // Himmet parası da neymiş.
Insanları kandırmanın ve yolunu bulmanın adı himmet mi olmuş. Bu himmet denilen şeyinde borsası mı oluşturulmuş yoksa. Para ile alınıp satılır hale getirilen bir din mi buldunuz kendinize yazıklar olsun size f.g. ve yandaşları...
05 Mart 2014 07:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler