YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'e 'Difüzyon' dosyası
Fethullah Gülen'e 'Difüzyon' dosyası
03 Şubat 2015 07:11
Fethullah Gülen için uluslararası arama manasına gelen 'Difüzyon' dosyası hazırlandı. Difüzyon prosedürü daha önce de Münevver Karabulut'u öldüren Cem Garipoğlu için de uygulanmıştı

14 Aralık operasyonu kapsamında hakkında "Terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçlamasıyla mahkemece arama kararı çıkarılan Fethullah Gülen köşeye sıkıştırılmaya başlandı. Kırmızı Bülten çıkmasının uzun sürmesi nedeniyle "Difüzyon" için bir dosya hazırlandığı öğrenildi. Kırmızı Bülten'den önce acil olarak çıkartılan uluslararası arama ve yakalama müzekkeresi anlamına gelen "Difüzyon" dosyası hazırlandıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı'na gönderilecek.

Dünyada aranacak

İnterpol amblemli dosyada Gülen'in adı soyadı, pasaportun seri numarası, fotoğrafı ve hangi suçlardan arandığı yer alacak. Dosya buradan İnterpol Genel Sekreterliği'ne gönderilecek. Kararın ardından Gülen'in tüm dünyada arandığı resmileşmiş olacak. Türkiye daha önce Kırmızı Bülten kapsamında birçok önemli isim için "Difüzyon" kararı çıkarttırmıştı. Aynı prosedür Münevver Karabulut'u öldüren Cem Garipoğlu için de uygulanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler