YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'e büyük şok!
Fethullah Gülen’in uzun süre gündemde kalan beddua videosundan rahatsız olan bir vatandaş, Gülen'e dava açtı.
Fethullah Gülen'e büyük şok!
22 Eylül 2014 / 02:19 Güncelleme: 22 Eylül 2014 / 02:21

Fethullah Gülen’in çok konuşulan bedduası hakkında bir vatandaş tarafından yapılan şikayet sonucu dava açıldı.

Gülen için 3 yıl hapis istenen davanın ilk duruşmasında mahkeme görevsizlik kararı verdi. Dava başka bir asliye ceza mahkemesinde görülecek. M. Osman Beyhan’ın (39) Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı suç duyurusunda Gülen’e ait beddua videosu denilen videoda halkın arasında kin ve nefret uyandıracak sözler kullandığını ve bundan rahatsız olduğunu dile getirdi.
 
Polat Alemdar’ın da dediği gibi
 
Beyhan, şikayet dilekçesinde 19 dakikalık videoda, şüphelinin bugüne kadar sergilemediği kin ve nefret söylemiyle halkı birbirine düşürdüğünü, fitne oluşturduğunu ve halkın bölünmesi için tüm enerjisini kullandığını belirtti. Cemaatin görevini tamamladığını belirten Beyhan, dilekçesinde “Bu aziz millet yeri gelirse 2 Kasım 2002’deki gibi hükümeti de değiştirir, yeri gelir cemaatini de. Bu millet Polat Alemdarın söylemiyle tek kişi kalsa yine devletini kurup intikamını alacak millettir” dedi.
 
Tüm okullarına el konulsun
 
Beyhan son olarak şüpheli hakkında uluslararası yakalama kararı çıkartılarak Türkiye’ye getirilip yargılanmasını, hizmet hareketine ait tüm okul ve kurumların Türk devletine devredilmesini ve şüphelinin cezalandırılmasını talep etti.
 
İlk duruşmada görevsizlik
 

Soruşturma sonunda Gülen hakkında halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçundan 3 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi, önceki günkü ilk duruşmada, mahkemelerinin basın kanunun 27. maddesine göre basılmış eserlerle işlenen suçlara bakmakla yetkili olduğun, videonun basılmış eser olmamasından dolayı da görevsizlik kararı vererek dosyayı başka mehkemeye gönderdi.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler