YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'e bir şok da ABD'den
Gülen Hareketi'nin Los Angeles'ta bulunan iki okulu mali hesap denetimlerinde gerekli şartları yerine getirmediği için kapatıldı
Fethullah Gülen'e bir şok da ABD'den
12 Temmuz 2014 / 08:39 Güncelleme: 12 Temmuz 2014 / 11:50

Takvim'in haberine göre; Paralel Yapı'nın okulları ABD'de hesap uzmanlarına takıldı. ABD'nin Los Angeles kentinde bulunan iki hareket okulu kapatıldı!

Fethullah Gülen'e ait olan ve kamu parasıyla fonlanan Magnolia Bilim Akademisi 6 ile Magnolia Bilim Akademisi 7 adlı okullarda mali inceleme başlatıldı.

Yapılan araştırmada toplam 450 öğrencinin okuduğu iki okulun mali hesap denetimlerinde gerekli şartları yerine getirmediği anlaşıldı.

Bu gelişmenin ardından okulların çalışma izinleri iptal edilip kapatıldı. Öte yandan okulların öğrenci kayıt oranlarında sıkıntılar yaşadığı ve yüzde 5 oranında nakit bulundurma zorunluluğunu tutturamadığı anlaşıldı. 

Deliller müfettişte

Okulların Gülen Hareketi'yle bağlantısı da kanıtlandı. Soruşturmayı yapan Genel Müfettiş Ken Bramlett okulların Gülen Hareketi'yle bağlantılı olduğuna dair ellerinde belge olduğunu açıkladı.

Bramlett'in açıklamaları okulların daha ciddi bir denetim sürecinden geçmesine yol açtı. Kapatılan okullar ile ilgili olarak Magnolia yönetiminin ne resmi websitesinde, ne de Facebook sayfasında velilere hiçbir bilgi vermemesi ise "garip" bulundu. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler