YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'e ağır darbe
Azerbaycan'da Fethullah Gülen hareketiyle bağlantısı olduğu belirtilen eğitim kurumları kapatıldı.
Fethullah Gülen'e ağır darbe
18 Haziran 2014 / 23:05 Güncelleme: 19 Haziran 2014 / 09:54

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi'nden (SOCAR) yapılan açıklamada, Azerbaycan Uluslararası Eğitim Merkezi (UEM) kurucularının bugünkü toplantısında, Merkezin bünyesindeki "Araz Kursları ile ona bağlı eğitim kurumlarının kapatılmasına karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, UEM bünyesinde faaliyet gösteren "Araz Kursları" ile onun kurucusu olduğu diğer eğitim kurumlarının getirdiği ek mali yük ve projenin yönetim zorlukları dikkate alınarak, söz konusu kurumların feshedildiği vurgulandı.

Araz Kursları'nın faaliyetini, yükseköğretim kurumları kabul sınavları bitinceye kadar sürdüreceği, kapatılan eğitim kurumlarındaki öğrencilerin ve çalışanların yasal haklarının temin edileceği kaydedildi.

Söz konusu eğitim kurumlarındaki öğrencilerin ve öğretmenlerin, yeni ders yılına kadar başka yerlere yerleştirilmesi için gerekli işlemlerin yapılacağı aktarıldı.

SOCAR, geçtiğimiz yıl Gülen cemaatine ait Çağ Öğretim İşletmelerini bünyesine almış ve Uluslararası Eğitim Merkezi isimli yeni kurum oluşturmuştu. Böylece, Çağ Öğretim İşletmelerine bağlı 13 şubesi bulunan Araz Kursları, 10 lise, 1 gimnazyum ve Kafkas Üniversitesi, Uluslararası Eğitim Merkezi çatısı altında faaliyet göstermeye başlamıştı.

 

AA

21:07
 // SOSYALİST AZERBAYCAN
Azerbaycan yayılan faşizmin farkında. Zaten önceden de, faaliyetleri yasaklıydı. Azerbaycanı tedirgin eden unsurlardan biri de, Türkiye'de yayılan milliyetçilik akımlarıdır. Siz bakmayın ''eki dövlet bir mellet'' dediğine. İyi yapmışlar. Ilık mılık, Türk İslamı gibi garabetler orda yemez. Ermeniler de olmasa, çoktan depiki vurmuşlardı bize....
18 Haziran 2014 21:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler