YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'den ses kaydı açıklaması
Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, kanunsuz dinlemeye aracı olanlar ile yasalara aykırı dinleme haberi yapanlar hakkında yasal girişimde bulunacaklarını açıkladı.
Fethullah Gülen'den ses kaydı açıklaması
15 Ocak 2014 / 10:14 Güncelleme: 15 Ocak 2014 / 10:14

"Ankara'nın karanlık dehlizlerinde hukuksuz dinleme ve izleme yapan illegal bir yapı" olduğunu belirten Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, masum insanlara iftira atan bu illegal yapının ortaya çıkarılmasını istedi.

Gülen'in avukatı tarafından yapılan açıklamada basına yansıyan ses kaydının yalanlanmayarak dinlemelere vurgu yapılması dikkat çekti. Açıklamadaki, "Hukuken ve vicdanen sorumluluk yüklenebilecek hiçbir içeriğe sahip olmayan telefon konuşması" şeklindeki ifadeyle de habere konu olan telefon görüşmesini doğrulanmış oldu.
Albayrak'ın açıklaması şöyle: "Bazı internet sitelerinde ve gazetelerde 'Haberleşmenin gizliliğini ihlal' ve 'kişiler arasındaki konuşmanın dinlenmesi ve kayda alınması' hükümlerini hiçe sayan yayınlar yapılmaktadır. Hukuken ve vicdanen sorumluluk yüklenebilecek hiçbir içeriğe sahip olmayan telefon konuşmasının illegal bir durummuş gibi yansıtılması en hafif ifadesiyle hak ve hukuk tanımamazlıktır.

Öncelikle şunu belirtelim ki, Türk Ceza Kanunu'nun 132. ve 133. maddelerine aykırı yayın yapan ve bu hukuksuzluğa aracı olanlar hakkında gerekli hukuki süreç derhal başlatılacaktır.

Müvekkilim tarafından yasa dışı dinleme iddiaları gündeme çıktığı andan itibaren her fırsatta sorumlularının tespit edilip yasal sürecin başlatılması gerektiği ifade edilmiş, ancak bu güne kadar somut bir adım atılmamıştır. Hukuki sürecin başlatılmaması nedeniyle de sorumlular dışarılarda aranmış ve soyut iddialarla masum insanlar karalanmaya çalışılmıştır.

Bugün görülmüştür ki gerek iç hukuku gerekse evrensel hukuk kurallarını hiçe sayan illegal bir yapı vardır. Bu illegal yapı, hayatının tamamı kamuoyu önünde geçmiş ve aynı yapının mağduru olmuş müvekkilimin şahsında ve camiada değil, dinleme yapma imkanına sahip ve yasayla koruma altına alınmış devlet kurumlarında aranmalıdır.

Daha önce de hukuksuz dinleme ve izleme yapıp bunları medya organlarında yayınlayarak insanları mağdur eden 'Ankara'nın karanlık dehlizlerindeki' bu illegal yapı şimdiye kadar ortaya çıkarılmamıştır. Bundan aldıkları cesaretle suç işlemeye devam etmekte ve hedef saptırmak için masum insanlara iftira atmaktadır.

Devletin bütün imkanlarına rağmen bu illegal yapıyı ortaya çıkarmayan sorumlular, bundan sonra işlenecek benzer suçlardan hukuken ve ahlaken sorumlu olacaklardır. Biz de bu suçun faillerinin bulunmasının takipçisi olacağız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Saygılarımla."

 

CİHAN

neresi suç
 // bekir
İki defa dinledim. Ses kaydının neresinde iftira, suç var anlayamadım.Algılarımızla değil kulaklarımızla dinleyelim....
15 Ocak 2014 Çarşamba 19:03
siz iyi bilirsiniz
 // asım öztürk
etme bulma dünyası, karalamayı iftirayı sizden iyi yapan olmaz ananası bile efendi
nize danışmadan yemeyen gizli örgütlenme; diyarbakırda kaybolan dinleme cihazları sizin elinizde hocanızı olsa olsa yeni bir komplo için tabanın incinmiş kırılmış gururunu okşamak adına masum rolü çevirip piyasaya yayan olabilme ihtimaliniz yükse.İHH gibi bir kuruma attığınız iftiranın acısını ALLAH size bırakmayacak,filistin suriye afrika çeçenya vs yetimlerinin ahı yerde kalmayacaktır, Allah hesap sorucudur...
15 Ocak 2014 Çarşamba 16:35
15:47
 // M.N.A.
Vay vay vay şimdi mr.gülen şebekesi kanundan bahsediyor iyide sizin şebeke bütün Türkiye'yi dinlemiş yalandan deliller üretmiş ülkemizi uluslararası arenada suçlu çıkarmak için çabalıyor bu şebekenin ağına düşmüş saf ve temiz anadolu insanlarini kurtarmak lazım yoksa hem dünyalarını hem ahiretlerini kaybedecekler mr.gülen cehenneme biletini almış bari diğer kardeşlerim kurtulsun...
15 Ocak 2014 15:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler