YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'den 'seçim özel' yayını
Gülen seçim için özel yayın yaptı. Köşk seçimi üzerine sorulan soruya Gülen, "Millete zulmedene oy vermeyin kime verirseniz verin. Sayın Tayyip Erdoğan’a verin, Sayın Ekmelettin Bey’e verin, Selahattin Bey’e verin, kime isterseniz verin" dedi.
Fethullah Gülen'den 'seçim özel' yayını
07 Ağustos 2014 / 11:19 Güncelleme: 07 Ağustos 2014 / 11:23

Cemaat'e Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl hareket etmeleri gerektiğini tek tek anlattı.

Konuşmasına tüm adayların adını sırayla sayarak "Dilediğiniz adaya verin" diyen Gülen'in yaptığı uzun açıklama "Erdoğan'a oy vermeyin" demeye getirdi şeklinde yorumlandı.

Köşk seçimini sordular

"Cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakalı değerlendirmelerinizi ve tercih hususundaki tavsiyelerinizi lütfeder misiniz?" sorusuna uzun bir açıklama ile cevap veren Gülen şunları söyledi:

"Millete zulmedene oy vermeyin de kime verirseniz verin. Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan’a verin, Sayın Ekmelettin Bey’e verin, Sayın Selahattin Bey’e verin, kime isterseniz verin. Fakat oy verirken, şu nifak alametleri kendisinde bulunanlara Allah aşkına, Peygamber hatırına vermeyin. Bu kim olursa olsun! Benim babam da olsa, amcam da olsa, öz kardeşim de olsa, kırk elli seneden beri bağrıma bastığım insanlardan biri de olsa, bu sıfatlar bulunanlara vermeyin. Zulmedene vermeyin, millete haksızlık yapana vermeyin, kanun nizam tanımayanlara vermeyin, keyfîliklerini kanun yerine koyanlara vermeyin; kime verirseniz verin."

ulan
 // zülfikar
kendi medyalarının haberlerini izleyince, nedense polisler için öyle bir telaştalar ki; öyle bir sömürü var ki; ajitasyonu çok iyi biliyorsunuz. ama bu millet salak değil; 0 ağus ta geçirecek yüzünüze. sorsan ne telaş diye;" vatanı koruyan polisler hain olur mu" derler; ulan ergenekondakiler* tutuklanırken hiç öyle haber yapmıyordunuz. onlar patlıcan mıydı?

*ergenekon yapılanması da masum, bu yapı taraf. iftiraya uğramışlar var; fakat erg nun masum olduğunu da göstermez....
07 Ağustos 2014 Perşembe 17:33
Pişkinliğe bakarmısınız?
 // Yahya RAMİ
Pişkinliğin, aymazlığın bu kadarına pes doğrusu!... Kendi gözündeki merteği görmeyip başkasının gözündeki çapağı ayıplamak diye buna derler herhalde!......
07 Ağustos 2014 Perşembe 12:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler