YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'den önemli uyarı
Fethullah Gülen son sohbetinde cemaatteki "Varsa yoksa biziz" diyenlere karşı uyarılarda bulundu. Gülen'in son sohbeti adeta bu iddialara yanıt verir nitelikteydi.
Fethullah Gülen'den önemli uyarı
03 Ekim 2013 / 12:02 Güncelleme: 03 Ekim 2013 / 15:53

Hizmette çalışanların makam hırsında olmadığını bu yapının tamamen manevi olduğunu söyleyen Gülen adeta hükümete "rakip değiliz" mesajı verirken, cemaat üyelerine de "siyaset hırsında olmayın" uyarısında bulundu.

Hizmet iç yapısını tarif eden Gülen tamamen Allah rızası yolunda insanlardan oluştuğunu kimsenin vali, vekil ya da bakan olmak niyetinde olmadığını söyleyerek ancak uygun görüldüğünde Allah rızası için görevini yerine getirdiğini belirtti. Gülen hizmetin şahsi kredi için de kullanılamayacağını söyledi.

Milletvekili, bakan olma hırsı yok

Gülen hizmetle yapılmak istenenleri şöyle anlattı:

"Eğitimle insanları bir yere ulaştırmayı düşünüyorlar, hizmet ediyorlar beklentisizliğe bağlamışlar, böyle yaparak yarın bir şey olmayı düşünmüyorlar. Vali olalım, kaymakam olalım, milletvekili olalım, bakan olalım mülahazaları yok tavzif edilirse ondan da kaçınmazlar onu da Allah rızası için yaparlar. Ama Allah için hizmet ettikleri bu yolda hizmeti bu türlü şeyler için kullanmazlar, kredi için kullanmazlar. Birileri mevzuyu kendilerinde olduğu gibi cemaat diyor, batılılar hizmet diyor belki makul isim bu olabilir ancak Allah rızası için hizmet eden herkesi alkışlamak gerekiyor."

Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler