YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'den önemli uyarı
Fethullah Gülen Hocaefendi, son sohbetinde Hizmet hareketine yönelik planlanan karanlık oyunlar hakkında uyarılarda bulundu.
Fethullah Gülen'den önemli uyarı
05 Eylül 2013 / 07:30 Güncelleme: 05 Eylül 2013 / 10:31

Fethullah Gülen Hocaefendi, www.herkul.org sitesinden yayınlanan son sohbetinde önemli uyarılarda bulundu. “Yolumuz ve Üslubumuz” adlı sohbetinde Hocaefendi, hizmet hareketine yönelik planlanan karanlık oyunlara temas etti.

Bugüne kadar bazı çevrelerce kötülükler yapıldığını hatırlatan Fethullah Gülen’in uyarısı şöyle: “Bunların evlerine, yani sizin şu samimane, vefakârâne, hırz-ı cân ederek, çok defa belki maaş almadan hizmet etmenize, gözünüzü kırpmadan dünyanın dört bir yanına gitme gibi bir civanmertlik sergilemenize karşılık, bunları bitirme adına şöyle bir şey yapılabilir: İki tane PKK’dan diyelim, PYD’den, PJAK mı var bir de, adlarını da belleyemedim, o kadar şer şebekesi var ki. İki tane ajan kiralarsınız.

Mesela dersiniz ki ‘Biz uyuşturucuyu bu hareket mensuplarından alıyoruz.’ Sonra bir kısım sistemleri harekete geçirirsiniz. Bunlar söylendi. Size nispeti söz konusu olan evlere baskınlar yaparlar, giderken de götürüp bir torbayla bir yere bir şey korlar. Silah da korlar. Telaffuz edildiği gibi ‘terörist diyebiliriz bunlara.’ Bu defa da ‘uyuşturucu kaçakçılığı, teröre hazırlık filan diyebiliriz!” Bunlar geçmişte dendi; geçmişte diyenler geleceğe emanet ettiler. Gelecekte gelenler de o emanete hıyanet etmeme, azm u cezm u kast ü kararlılığı içindeler.”

Fethullah Gülen Hocaefendi, bütün kötü durumlara rağmen hizmet erlerinin yolundan ve üslubundan taviz vermeden hizmet etmesi gerektiğini de dile getirdi. Ardından, “El-âlem insanlıktan fersah fersah uzaklaşabilir. Fakat bu, bizim insanlıktan uzaklaşmamızı meşru kılmaz. Biz insanlığımızı, re’fetimizi, şefkatimizi, âleme bağrımızı açışımızı bir namus gibi bilmeliyiz ve onu bir namus gibi korumalıyız, Allah’ın izni inayetiyle. Biz, buyuz; yedi cihan bir kere daha bunu duysun.” ifadelerini kullandı.

Her türlü kötülük ve art niyete rağmen, şefkat ve vicdan enginliği ile gönül tamirine bakılması gerektiğini de vurgulayan Hocaefendi, şunları kaydetti:

“Bağrım sana da açık” diyor “gel seni de kucaklayalım”. Size düşen şey, bu şefkat ve vicdan enginliğidir. Bana düşen şey demiyorum; çünkü ben o işin ehli değilim ama size inancım tamdır, Allah’ın izniyle inayetiyle. Kirlenmemişsiniz; kirli mürekkep size bulaşmamış; ruh çehrenizi, kalp çehrenizi kirletmemiş Allah’ın izni ve inayetiyle. Gelecek size emanet! Bu disiplinler çerçevesinde herkese kucağınızı açmak şiarınız olsun. Dövseler bile, sövseler bile. Yunus ifadesiyle, dövene elsiz, sövene dilsiz, derviş gönülsüz gerek. Gönül tamirine bakmak lazım.”
 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler