YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'den nağmeler: Yemin ederim devrilecekler!
Fethullah Gülen, son sohbetinde hükümeti sert sözlerle eleştirdi. Gülen, 'Yemin bile edebilirim, devrilecekler' dedi.
Fethullah Gülen'den nağmeler: Yemin ederim devrilecekler!
14 Eylül 2015 / 15:17 Güncelleme: 14 Eylül 2015 / 15:23

Gülen Hareketi lideri Fethullah Gülen, son yayınlanan sohbetinde AK Parti'ye yüklendi. Herkul adlı sitede yayınlanan konuşmada Gülen, hükümeti sert sözlerle uyardı.

Gülen sohbetinde, "Şiddetli bir fırtına ile devrilen ağaçlar gibi bir bir, üst üste devrilecekler. Hazana maruz yapraklar gibi savrulup gidecekler. Kendilerini bir şey görenler, yapraklar gibi toprağa gübre olarak dökülecekler" dedi.

Gülen'in sohbetindeki o kısım:

"İsterseniz yemin bile edebilirim. Neden? Çünkü Allah’ın adaletine inanıyorum! Ne kadar inanıyorum? O’nun varlığına inandığım gibi.. Hazreti Ruh-u Seyyidi’l-Enâm’ın nübüvvetine inandığım gibi.. Kur’an’ın Allah’tan geldiğine inandığım gibi.. Râşid Halifeler’in hak olduğuna inandığım gibi inanıyorum!.. Yemin bile edebilirim. Şiddetli bir fırtına ile devrilen ağaçlar gibi bir bir, üst üste devrilecekler. Hazana maruz yapraklar gibi savrulup gidecekler. Kendilerini bir şey görenler, yapraklar gibi toprağa gübre olarak dökülecekler!..

Keşke onlar giderlerken, sizin içinizde kendilerine bir Fatiha okuma ve bir “İnnâ lillahi ve innâ ileyhi râciûn” deme duygusu oluştursalardı!.. Keşke bu kadar kalbî irtibat köprülerini kursalardı ve siz onları hayırla yâd etseydiniz!.. Yâd etseydiniz de İnsanlığın İftihar Tablosu’nun şu beyanına uygun içinizden gele gele hareket edebilseydiniz. Edemeyeceksiniz, zorlanacaksınız."

yazık
 // avşaroğlu
Şeytanın ilmide çok tu. Noldu. Helak oldu. Zahir ilmine güvenen helak olur.ledünnü ilmi ile konuş. Yoksa anlattıkların yalan be samimi değil...
15 Eylül 2015 00:37
müsvedde
 // Bilgekral
Sitenin adına bak. Başka isim kalmamış. Tanrı'nın oğlu!!!! Peh!...
15 Eylül 2015 00:14
 // Milletin Lideri Uzun Adam.
ha ha ha ......
14 Eylül 2015 23:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler