YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'den mal varlığı açıklaması
Fethullah Gülen'den mal varlığı açıklaması
25 Aralık 2014 15:40
Fethullah Gülen, son yayınlanan sohbetinde mal varlığıyla ilgili tartışmalara cevap verdi. 14 Aralık operasyonu sonrası hakkında yakalama kararı çıkartılan Fethullah Gülen, "Dikili bir taşım yok. Sadece kitaplardan gelen parayla geçiniyorum." dedi.

Gülen "İsteseydim, siz vicdanınıza bir sorun bakalım olmaz mıydı acaba benim mal varlığım." dedi.

İşte Gülen'in mal varlığıyla ilgili sözleri;

"Askerlik öncesi imamlık yaptım. Ondan sonra da 15 sene kadar vaizlik yaptım. Vazife yapıyordum, devletten maaş aldım. Fakir olmasaydım almayacaktım onu. Ama fakirdim. Günde 1 öğün ya da 2 öğün yemekle devletin verdiği o 170 lirayla senelerce geçindim. Aklımdan geçti ki bunu ben şimdi kitaplardan gelen parayla ödesem mi?

"Buranın kirası 5 bin 500 lira"

Sadece kitaplardan gelen parayla geçiniyorum. Bir de buranın kirasını veriyorum. Buranın kirası 5 bin 500 lira... Ben sadece 1 odasını kullanıyorum. Zaman zaman güzide arkadaşlarım gelip kalıyor. Vallahi de böyle billahi de böyle tallahi de böyle...

"Kardeşlerimin evinde yediğim yemeğin bile..."

Zengin bir ailede neşet etmedim. Babam imamdı. Rabbimin bildiği bu şeyleri size söylüyorum. Yemin ederim bilmeyerek olmuş olabilir. Kardeşlerimin evinde yediğim yemeğin hesabını bile verdim ben..."

17:11
 // Artık yeter
MİT tırları neden durduruldu , tahşiyecilere neden operasyon yapıldı. Halkın merak ettiği konular bunlar. Tahşiye vaazını TV'den izledik. Neden neden?....
25 Aralık 2014 17:11
tabii kedidir kedi
 // şahin
Benim de dikili bir ağacım yok ama Amerika'da bir malikanede yaşamıyorum....
25 Aralık 2014 Perşembe 16:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler