YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'den flaş mektup açıklaması!
Onursal başkanlığını Fethullah Gülen'nin yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Başbakan Erdoğan'ın Dolmabahçe'de bir kısım basın mensubu ve sivil toplum örgütleri ile bir araya geldiği toplantıda gündeme gelen mektup konusunda yazılı bir açıklama yaptı.
Fethullah Gülen'den flaş mektup açıklaması!
04 Ocak 2014 / 19:25 Güncelleme: 04 Ocak 2014 / 19:26

Açıklamada yanlış bir bilgi üzerine bir takım hatalı yorumlar yapılmasının üzüntüyle karşılandığı ifade edilerek, "Meselenin aslı şudur: Vakfımız Onursal Başkanı Fethullah Gülen Hocaefendi, saygıdeğer bir devlet büyüğümüzün kendisine gönderdiği kıymetli bir insanla görüşmüş; görüşme sonrasında bir mektup yazarak mukabelede bulunmuştur." denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın c'de bir kısım basın mensubu ve sivil toplum örgütleri ile bir araya geldiği toplantıda bir mektuptan söz edilmiş ve bazı gazeteciler tarafından kamuoyuna bu minval üzerine bilgilendirmeler yapılmıştır. Yanlış bir bilgi üzerine birtakım hatalı yorumlar yapılmasını üzüntüyle karşıladık. İhtimal ki Sayın Başbakan'ın sözleri tam anlaşılamadığından yanlış değerlendirmeler söz konusu olmuştur.

Meselenin aslı şudur: Vakfımız Onursal Başkanı Fethullah Gülen Hocaefendi, saygıdeğer bir devlet büyüğümüzün kendisine gönderdiği kıymetli bir insanla görüşmüş; görüşme sonrasında bir mektup yazarak mukabelede bulunmuştur.

Hocaefendi tarafından gönderilen mektup, Sayın Başbakan Erdoğan'a hitaben yazılmadığı gibi, muhtevasında da hiçbir 'pazarlık' söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

 

CİHAN

15:57
 // ADANMIŞ RUH!
Ne ayaksın sen? Kendini hangi mitolojik tanrı'ya adadın. Herkul da ne oliyy?...
05 Ocak 2014 15:57
20:29
 // KAALE ALMIYORUZ
Herkes haddini, hududunu bilecek. Pazarlıkmış, ateşkesmiş, barışmış, adı her ne ise tanımıyoruz. Suç olduğu yerde; ceza olmazsa, adalet çöker. Adaletin olmadığı yerde, kaos ve fitne hakim olur. Umarım, hükümet bunun farkındadır....
04 Ocak 2014 20:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler