YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'den 14 Aralık operasyonuna ilk yorum
Fethullah Gülen, dün Paralel Yapı'ya yapılan operasyonun ardından yayımlanan ilk konuşmasında isim vermeden hükümete zehir zemberek sözlerle yüklendi.
Fethullah Gülen'den 14 Aralık operasyonuna ilk yorum
15 Aralık 2014 / 14:00 Güncelleme: 15 Aralık 2014 / 14:40

Fethullah Gülen, "Herkes kendisini bir firavun gibi zannetmeye başlar ve onların akıbetinin ne olduğu da bellidir. Bütün firavunlar hiç ummadıkları bir yerde, çok zayıf gördükleri bir yerde 'Derdest edeceğim işini bitireceğim, boğacağım, ezeceğim' dediği yerde ezilivermişlerdir" dedi.

Gülen "Bu bir sırdır söylemek doğru değil ama ben size söylemeden edecemeyeceğim" diyerek 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 20 tane devlet başkanına mektup yazarak kendilerine referans olduğunu açıkladı.

İşte Gülen'in konuşmasından ilgili bölümler:

"Özal bana haber gönderdi"

"Vakıa bazı kimseler destek oldular. Makamları cennet olsun. Turgut Özal merhum, vefatından evvel Asya'da gezdi; hatta arkadaşlar gitmedikleri zaman bana haber gönderdi: "Ben sizin için gidiyorum. Ne diye gelmiyor bu arkadaşlar?" diye. O Asya'daki devletleri dolaştı ve dedi ki "Ben bunlara kefil oluyorum." Allah (celle celâluhu) ona öyle güzel bir iş yaptırdı ki, döner dönmez, bir iki gün sonra da ruhunun ufkuna yürüdü. Allah ona onu nasip etti ve binlerce insan gözyaşıyla cenazesine iştirak etti. Allah gönlümüzde ona verdiğimiz yere göre, öbür tarafta da onu serfirâz kılsın."

"Demirel benim için 20 mektup yazdı"

"Bu bir sırdır söylemek doğru değil ama ben size söylemeden edecemeyeceğim. Süleyman Bey belki 20 tane devlet başkanına mektup yazdı. Ben hiçbir devlet başkanının böyle yapacağına ihtimal vermedim, vermiyorum, bundan sonra da vermeyeceğim… Şimdi bunları görmezden gelmemek lazım; referans oldular. Bundan evvelki Cumhurbaşkanı da değişik yerlere telefon etti; gittiği yerlerde de söyledi. Allah onun da ecr u mesûbatını ziyade eylesin. Ama mesele bunların te'yid ve desteğiyle değildi. Esasen -sebepler planında- o işi götürecek, o boyunduruğa boyun verecek hasbi, fedakâr insanlar vardı."

14:04
 // M.N.A.
Zekeriya peygamberden ve diğer peygamberlerden bahsediyorsun elbette bütün peygamberlerin hayati çile ile geçmiştir iyide hangi peygamber pensilvanyaya kocaman bir ciftlige sığınıp Müslümanları sirtindan Hançerledi?...
16 Aralık 2014 14:04
07:41
 // Saf adam
Yav. Demirel den referans mı olur?...
16 Aralık 2014 07:41
Alimlerde helak oldu
 // Zulfikar
" İnsanlar helak oldu, âlimler müstesna. Amel edenlerin dışındaki âlimler de helak oldu. Amel edenler de helak oldu ihlaslılar hariç. Muhlis olanlar da büyük bir tehlike üzerindedirler. " böyle bir hadis varken, insan nasıl kendin bir makam biçer? demek ki bunun gibiler biçiyor....
15 Aralık 2014 Pazartesi 18:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler