YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen yeni bir hazırlık içinde!
Türkiye'nin AB için önemli olduğunu ve seçimde istikrarın kazandığını söyleyen DMW Başkanı Meinel'den ilginç iddia: Sadece din adamı olmayan Gülen, yeni hazırlık içinde!
Fethullah Gülen yeni bir hazırlık içinde!
04 Nisan 2014 / 08:35 Güncelleme: 04 Nisan 2014 / 08:41

Akşam'ın haberine göre; Yerel seçimler bitti ancak hem Türkiye’de hem de uluslararası kamuoyunda etkileri sürüyor.

Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW) Başkanı Günther Meinel de seçimleri yakından takip eden isimlerden biri. Meinel, seçimleri istikrarın kazandığını ve sonuçların Avrupa Birliği’nde de (AB) büyük ölçekte memnuniyetle karşılandığını söyledi.

Türkiye’nin istikrarı ve gücü dolayısıyla AB’ye alınması gerektiğini düşündüğünü ifade eden Meinel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi ayakta tutmak için ciddi ve güçlü kararlar aldığını belirtti.

DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik'i ziyaretinde Akşam’a konuşan Meinel, Gülen Hareketi'nin Almanya’daki okullarının denetleme ve gözetim altına alındığını söylerken seçim öncesi paralel yapının faaliyetlerine ilişkin olarak da “Bu faaliyetler Gülen’in sadece bir din adamı olmadığını gösteriyor. AB, Gülen’in arkasında kimlerin olduğunu biliyor” ifadelerini kullandı.

İşte DMW Başkanı Meinel’in açıklamaları: 

Türkiye'nin gücü AB için önemli

Türkiye’de seçimin bu şekilde sonuçlanmış olmasından dolayı çok memnunum. İstikrar kazandı ve bu ülke için çok iyi bir gelişme. Mevcut istikrarlı ve gelişmeye yönelik düzenin, değişmesi yıkım olabilirdi. Dolayısıyla AB’de de seçimin AK Parti lehine çıkmış olması memnuniyetle karşılandı. Türkiye’nin güçlü bir ülke olması AB için çok önemli. 

Gülen Hareketi okullarına kırmızı ışık

Seçimler öncesinde Fethullah Gülen hareketi tarafından ciddi bir saldırı başlatıldı. Alman hükümeti, Gülen’in okullarına son dönemde çok sıkı bir denetim ve gözetleme düzeni uyguluyor. Bu diplomatik anlamda Gülen okulları için kırmızı ışığın Almanya tarafından yakıldığını da gösteriyor. Türkiye’deki faaliyetler bilinçli yapıldı ve bu faaliyetler AB tarafından bekleniyordu sadece zamanlaması konusunda bir fikrimiz yoktu. 

Gülen'in arkasındakileri biliyoruz

Rüşvet iddiaları ve yasa dışı dinlemelerin yayınlanmasının zamanlaması manidar. Gülen’in bu denli bir hareket içinde olması onun sadece bir din adamı olmadığını ve bir hazırlık içinde olduğunu da gösteriyor.

Avrupa’daki Türk dostu siyasetçiler cemaatin faaliyetlerinin yanlış olduğunu dile getiriyor. İstikrarlı giden Türkiye’nin karıştırılması AB’nin rahatsız olduğu bir durum. Çünkü AB, Gülen’in arkasında kimlerin olduğunu biliyor. 

Dinlemeler affedilemez

Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’ne ilişkin son dinleme kaydında amaç bir ülkeyi yok etmeye çalışmaktır ve dinlemenin yayımlanması kesinlikle affedilemez. Bu dinlemeleri yapan kişinin ülkesini sevdiğinden bahsedemeyiz. Bu kişi ancak ülkesinin parçalanmasını istiyordur.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler