YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Fethullah Gülen yargılanmalıdır!"
Fatih Tezcan, katıldığı televizyon programında Gülen cemaati ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
"Fethullah Gülen yargılanmalıdır!"
23 Aralık 2013 / 13:24 Güncelleme: 23 Aralık 2013 / 13:51

Emekli Başsavcı Reşat Petek, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz ve yazar Melih Altınok'un da bulunduğu Anlatılmamış Öyküler programında Can Okanar'ın konuğu olan Fatih Tezcan, 17 Aralık Operasyonu'nu ve Fethullah Gülen etrafında toplanan yapılanmayı değerlendirdi.

Cemaatin temiz insanlarını, haberleri olmayan bir işbirlikçi tepe kadrodan tenzih etmek ve bunlara örgüt dememek gerektiğini söyleyen Tezcan, yanısıra çok ciddi bir örgüt yapılanmasının örneklerini verdi.

"Fethullah Gülen Örgütü ABD'nin Türkiye'deki 5.kol faaliyetidir ve Onursal 1 numarası Fethullah Gülen yargılanmalıdır." diyen Fatih Tezcan, Gülen'in başta CIA'in yan kuruluşu olarak bilinen RAND Corporation olmak üzere ABD, CIA, İsrail, MOSSAD, MI5 ve diğer referanslarını, taşeronluklarını ve iş birliklerini isim isim deşifre etti.

Mavi Marmara'nın Gazze'ye alternatif Mısır planının gemi çıkmadan önce Gülen Hareketi'nden Hüseyin Gülerce ve Mehmet Kamış'a anlatıldığını ve buna rağmen Fethullah Gülen'in İsrail yanlısı açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Fatih Tezcan "Ya Hüseyin Gülerce ve Mehmet Kamış MOSSAD Ajanlarıdır ya da Fethullah Gülen otoriteye sorulmasına gerek olmayan 5'li planı bildiği halde İsrail'e karşı birleşen Türkiye kamuyounun toplumsal mutabakatını bozmak için İsrail'in avukatlığını yapmıştır" iddiasını öne sürdü.

Başbakan Erdoğan'ın Karadeniz Programı esnasında söylediği 'Dine zarar veremeyeceksin' sözüne katıldığını belirten Fatih Tezcan, Fethullah Gülen'in İslam dışı çok sayıda hezeyanını kaynaklarıyla aktararak, bunların hangi Kur'an ayetlerine ters düştüğünü de sure ve ayet numaralarıyla birlikte tespit etti.

00:56
 // M.N.A.
Ben bu cemaatin insanlariyla bir kaç ay beraberligimiz oldu bunlar saf ve temiz insanların kanini emiyorlar gülen ahirette hiç gulemiyecek cehennemde yanacak Rabbim halkimizi bu saf ve temiz insanları bu kirli şebekenin elinden kurtarsin amiiiiiin...
24 Aralık 2013 00:56
16:54
 // KİMKİO
Bizimkisi suları salmış artık. Yargılansa ne olacak. O asıl mahkeme'i kübra'ya hazırlasın kendini....
23 Aralık 2013 16:54
uyanış
 // ne önemi var
bu cemaate gönül veren kardeşlerimizin bazı gerçekleri görmeleri ve artık uyanmaları gerekiyor...
23 Aralık 2013 Pazartesi 15:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler