YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen suskunluğunu bozdu
Günlerdir susan ve ne diyeceği merak edilen Fethullah Gülen gündemle ilgili değerlendirmede bulundu. 17 Aralık operasyonundan bu yana zaman zaman sohbetleri yayınlanan Gülen, ilk kez röportaj verdi.
Fethullah Gülen suskunluğunu bozdu
21 Ocak 2014 / 09:21 Güncelleme: 21 Ocak 2014 / 13:40

Hafta sonu Amerika'nın Sesi radyosuna röportaj vermek istemediği haberleriyle öne çıkan Fethullah Gülen, Gezi'nin baş aktörü Wall Street Journal'a özel bazı açıklamalar yaptı.

Başlık dikkat çekici

Wall Street Journal Gülen'in e-posta yoluyla yaptığı açıklamalarında "Erdoğan reform yolundan ayrıldı" ifadelerini başlığa çekti.

17 Aralık'tan sonra ilk röportaj

Habere göre, 17 Aralık'ta soruşturmanın başlamasından bu yana ilk defa böyle açıklamalarda bulunan Gülen, "Türk halkı, son iki yıldır demokratik sürecin tersine dönmüş olmasından dolayı üzüntülü" ifadelerini kullandı.

Gülen, "İdeoloji, sempati veya dünya görüşüne göre yapılan tasfiyeler, şimdiki hükümetin sonlandırmaya söz verdiği geçmişin uygulamalarıydı" dedi.

Alternatif oluşuma sıcak baktı, CHP'ye hayır demedi 

Joe Parkinson ve Ayla Albayrak imzalı haberde şu yorum ve ifadeler dikkat çekti:

Fethullah Gülen Hizmet hareketinin, ya da dışarıda Cemaat diye anılan bu yapılanmanın, AK Parti'ye siyasi bir alternatifin oluşmasına sıcak baktığına işaret etti. Öte yandan Gülen, hareketinin CHP'ye destek verebileceği söylentilerini yalanlamadı.

"Fırsatlar geldiğinde Cemaat üyeleri tıpkı diğer vatandaşlar gibi seçimlerini değerler üzerinden yapacaktır" diyen Gülen, açıklamalarına "İnsanlar seçimlerini öz değerlerini paylaşanlarla aynı doğrultuda yapabilirler" diye devam etti.

16:31
 // M.N.A.
Mr.gülen bemim üzüntüm ağına düşen saf ve temiz anadolu insanı hem paralari hem ahiretleri mahvoluyor senin bütün kitaplarini çöpe atacagim vallahi cehennem seni ve etrafindaki çakallari bekliyor hele Başbakanımıza hakaret eden adi alacaklarını yanina al çiftliği ne 50000 domuz sığar...
21 Ocak 2014 16:31
15:41
 // M.N.A.
Mr.gülen sen bir parti kur görelim seni ben ağına düşen saf ve temiz anadolu insanına üzülüyorum senin bütün kitaplarını çöpe atiyorum bu saf ve temiz insanlarin parasini etrafındaki tetikçi cakalla ra yediriyorsun saman yazarları Başbakanımız a hakaret ediyorlar hslbuki sinin gerçek suratına görseler ayni yarasaya benziyorsun yalniz yarasalar senin kadar zararlı değil...
21 Ocak 2014 15:41
MENFAAT
 // METİN DURMUŞ
İŞ MENFAAT OLUNCA DESTEK CHP OLMASI NORMAL BİRŞEY.BU OLAYLARIN ÇIKMASI İYİ OLDU ASLINDA .SAYIN BAŞBAKANIMIZ BUNDAN SONRA ADIMLARINI ONA GÖRE ATAR.BUNLAR ÜLKENİN ZARAR ETMESİNİ DÜŞÜNMÜYORLAR ONLAR KENDİLERİNİN ZARAR ETMEMESİNDEN YANA.DURMAK YOK YOLA DEVAM KAYBEDEN GÜLEN OLDU....
21 Ocak 2014 Salı 10:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler