YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen o zaman ne söylemişti, şimdi ne söylüyor...
İnternette yayılan bir dedikodu üzerine bir grup insanın Zaman Gazetesi önünde toplanması akıllara Fethullah Gülen'in yıllar önce yaptığı açıklamayı getirdi. Gülen'e göre sokaklara dökülmeler, miting yapmalar bağırıp çağırmalar yol değilmiş.
Fethullah Gülen o zaman ne söylemişti, şimdi ne söylüyor...
13 Aralık 2014 / 16:30 Güncelleme: 14 Aralık 2014 / 09:51

Geçtiğimiz günlerde internette Zaman, Bugün ve Taraf gazetelerinden çok sayıda kişinin gözaltına alınacağı dedikodusu yayıldı. Bunun üzerine bir grup insan Zaman Gazetesi önünde toplandı. Gazete önünde toplanan kalabalığa Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı da seslenmişti.

11 Aralık'ta gerçekleşen bu olay akıllara Fethullah Gülen'in yıllar önce verdiği demeçleri getirdi. Darbe zamanı insanların sokağa dökülmesini engelleyen Gülen'in seçilmiş Hükümet'e karşı insanları sokağa dökmesi akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Gülen o zamanki konuşmasında şunları söylüyor:

"Meseleyi sokakta çözme kavgayla çözme gürültüyle çözme biraz evvelki muhabbete, muhabbet fedailiğine ters. Husumet içinde çözme meselesi bir kere yol değildir, çare değildir. Siz esas insan problemini halledememişseniz, şayet kültür problemini halledememişseniz yol değil o. Sokaklara dökülmeler, miting yapmalar bağırıp çağırmalar yol değildir."

"Kaostan nizam doğmaz"

Yine Gülen 6 Nisan 2007'de yaptığı konuşmada "Kaostan nizam doğmaz" demişti. Sözlerine, "Meseleyi sokakta kavgayla, halkı tahrik ederek, bu türlü kaosa götürücü şeylerle nizama ulaşılamaz. Ne fiziki dünyada ne sosyal hayatta kaostan nizam doğmaz" diye devam eden Gülen kaos çıkaranları 'Katil' olarak tanımlamıştı. İşte gülen o sözleri:

KANALAHABER.COM

15:05
 // mustafa
bu cemeatte öyle abiler var ki. 28 şubat sürecinde gerekirse namaz kılmamaya istişare kararı almışlardır....
14 Aralık 2014 15:05
21:30
 // ekrm
Basortusunde filistinde 1000 sehit varken nerdeydiniz bunlar hz yusufu ornek verir hapse atilmayi dinsellestirirler kendilerini kutsallastirirlar bu mu hizmet...
13 Aralık 2014 21:30
21:29
 // Adnan
Ne görmek istiyorum nede sesini duymak istiyorum....
13 Aralık 2014 21:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler