YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen o ülkeye mi sığınacak?
Fethullah Gülen'in Güney Afrika'ya sığınma talebinde bulunduğu öğrenildi.
Fethullah Gülen o ülkeye mi sığınacak?
17 Haziran 2014 / 08:45 Güncelleme: 17 Haziran 2014 / 09:31

Sabah'ın haberine göre; Başbakanlık'a Güney Afrika'da etkili bir Müslüman sivil toplum örgütü yöneticisinden gelen mektup, Gülen'in Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma'dan sığınma talep ettiğini ortaya çıkardı. 

Mektupta "Burada, bana Hareket'in Afrika lideri olarak tanıtılan kişiyle görüştüm. Bu görüşmede başkanımızdan (Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma) bir talepte bulunduklarını öğrendim. Özel bir görüşmede kendisine, ABD'nin Gülen'i sınır dışı etmesi halinde buraya sığınıp sığınamayacağını sormuşlar" ifadeleri yer alıyor. 

'İran Ajanı' yalanıyla...

Mektupta, Gülencilerin, 1945'te kurulan Güney Afrika Müslümanlarının en etkili sivil toplum örgütü Muslim Judicial Council'ı (Müslüman Alimler Birliği) da ziyaret ettikleri, oradakileri ikna etmek için akla sığmayacak iddialar ortaya attıkları vurgulanıyor.

Gülencilerin Afrika'da "Erdoğan'ın İran ajanı olduğu, AK Partililerin Erdoğan'ı peygamber gibi gördükleri, Türkiye'de Erdoğan'ın doğduğu ve büyüdüğü iki şehrin kutsal olarak kabul edildiği"ni anlattıkları ifade ediliyor.

Mektupta şu ifadelere de yer veriliyor:

"Gülen Hareketi üyeleri ülke genelinde etkili isimlerle birebir görüşmeler yapıyor. Bir akşam yemeğine ben de davetliydim. Mekanizmalarını ve argümanlarını bizi AK Parti hükümeti ve Erdoğan aleyhinde etkilemek için kullanmaya çalışıyorlardı. Erdoğan'ın İran'daki Şii hükümetin ajanı olduğunu söylediler.

Türkiye'deki yolsuzluğun boyutlarının çok yüksek olduğunu belirttiler. Erdoğan'ın zaferinin geçici olduğuna inanıyorlar. Yolsuzluk iddialarının ortadan kalkmadığını, yeni kanıtların ortaya çıkacağını, kendilerinin uzun vadeli vizyona sahip olduklarını belirtiyorlar. Hareket yetkilileri kardeşlerimizi ikna edemediler. Kardeşlerimiz, Güney Afrika Müslümanlarının Erdoğan'ın yanında olduğunu söylediler."

 

SABAH

23:39
 // Ahmet
Amerikadaki thing-tang kuruluşları açıkladı: f. Gülen deşifre olmuştur ve kiymet-i harbiyesi kalmamıştır. Laden i denize attılar feto da afrikaya bronzlaşmaya gidiyor. Türkler gerçekten güçlü her saldırıyı rahatlıkla bertaraf ediyor millileşme çıtası yükseldi. Şehitlerimiz rahat uyusun....
17 Haziran 2014 23:39
21:21
 // MUHAFIZ
Senin gibi vatanına,milletine ihanet edenlerin,çocuklara,kadınlara beddu edenlerin,Hz.Muhammed Mustafa(S.A.V.) ile alay edenlerin HİMMET adı altında kul hakkı yiyenlerin yeri ancak ahiret desek bile acaba senin gibileri toprak bile kabul edecek mi???senin gibileri Afrika'nın kabul etmesini bırak,ahiretin kabul etmesini bırak,en başta toprak kabul etmez...!!!...
17 Haziran 2014 21:21
F...hoca
 // daima hizmet,daima millet
Hoca bence yeni adresin ahiret olsun bir an önce yaptıklarının hesabını vermeye başla hesap bitmez senin kul hakkı diye bişey var hoca allah yardımcın olsun boşver afrikayı orayıda kariştırırsın sen en iyisi ahirete sığınma talebin olsun tez vakit......
17 Haziran 2014 Salı 10:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler