YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen o Bakan'a dava açıyor!
Fethullah Gülen'in Avukatı Nurullah Albayrak, İçişleri Efkan Ala'nın Erzurum'da yaptığı bir konuşmadan dolayı dava açtı.
Fethullah Gülen o Bakan'a dava açıyor!
29 Ocak 2014 / 08:15 Güncelleme: 29 Ocak 2014 / 10:42

Fethullah Gülen'in Avukatı Nurullah Albayrak, İçişleri Efkan Ala'nın Erzurum'da yaptığı bir konuşmada müvekkiline yönelttiği gerçek dışı ithamlar ve yakışıksız benzetmeler ile müvekkilinin kişilik haklarına saldırdığını belirtti. Avukat Albayrak, haksız saldırı nedeniyle İçişleri Bakanı Efkan Ala aleyhine 50 bin TL manevi tazminat davası açtı.

Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verilen dava dilekçesinde, davalı İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın 27 Ocak'ta Erzurum'da yaptığı konuşmasında müvekkilime karşı gerçek dışı isnad ve ithamlarda bulunduğu vurgulandı. Dilekçede, "Bu beyanlar müvekkilimin kişilik haklarına açık ve ağır saldırı niteliğindedir.

Söz konusu ifadeler eleştiri ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyecek nitelikte olup, müvekkilimin kişilik haklarına saldırma kastının tezahürüdür." denildi. Avukat Albayrak dilekçesinde, "Davalı konuşmasında müvekkilimin ismini vermese de, tüm yazılı ve görsel medyada sözlerin müvekkilime söylendiği açık olarak ifade edilmiştir." dedi.

 

İHA

08:32
 // M.N.A.
Kişilik hakkina kişi nerde amerikada rehin kalmış tüssiadla ihale peşinde Türkiye ye gel huzurumuzu bozma vallahi bizi dinden çıkardın birde suçlu başkasımi...
29 Ocak 2014 08:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler